26 lutego 2017

Jakie są atrakcje w Międzyzdrojach?

Każdy powinien choć raz wybrać się na wczasy do Międzyzdrojów. Niekoniecznie na organizowany tutaj corocznie Europejski Festiwal Gwiazd, bo i bez tego miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, ale jeśli chcemy spotkać ulubionego muzyka czy aktora, dobrze by było dopasować sobie urlop do terminu festiwalu. Jeśli jednak festiwal nie jest dla was najważniejszy, opowiemy wam o innych, poza festiwalowych atrakcjach i miejscach w Międzyzdrojach.

Z powodu festiwalu do miasta przybywają tłumy turystów, między innymi dlatego też powstała tu szeroka baza noclegowa. Liczne hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe czy też prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Pamiętajcie jednak, że im wcześniej zrobicie, rezerwację tym lepiej. Znalezienie noclegu w Internecie w bazie meteor-turystyka.pl jest proste, wygodne i nie zajmuje dużo czasu. Międzyzdroje mogą się także pochwalić piękną Promenadą Gwiazd (zwaną potocznie Aleją Gwiazd), wzdłuż której, na wzór słynnego hollywoodzkiego bulwaru, odciśnięte są dłonie znanych polskich gwiazd kina, muzyki czy też kabaretu. Co roku pojawiają się także nowe, pamiątkowe tablice z odciskami dłoni. Oczywiście, warto także wybrać się do tutejszego Muzeum Figur Woskowych, w którym zobaczymy na przykład Kleopatrę, Jana Pawła II oraz postaci filmowe: Piratów z Karaibów czy też Alicję w Krainie Czarów. Jeśli jesteśmy już w Międzyzdrojach, warto także przejść się po nadmorskiej części miasta. W niej możemy podziwiać historyczne zabudowania uzdrowiskowe (w końcu nazwa „Międzyzdroje” oznacza miejsce położone między zdrojami i przez długi czas było tu znane i cenione uzdrowisko) oraz piękny park zdrojowy. W Międzyzdrojach znajduje się także siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego oraz dwa należące do niego obiekty: Zagroda Pokazowa Żubra i Muzeum Przyrodnicze z wolierami, w których zobaczymy bielika.

Sam Woliński Park Narodowy znajduje się stosunkowo niedaleko, dlatego warto się wybrać tam na wycieczkę i zwiedzić jego malownicze tereny. W kurorcie ciekawe i chętnie odwiedzane przez przyjezdnych jest oczywiście molo, które pełni zarazem funkcję przystani morskiej. Organizowane są stąd krótkie rejsy po Bałtyku, do Świnoujścia czy nawet do niemieckich portów wyspy Uznam. Możemy zatem po raz pierwszy w życiu przepłynąć się statkiem po morzu i przekonać, jakie to wspaniałe przeżycie. Warto także wybrać się do pobliskiego Świnoujścia i zobaczyć tamtejszą latarnię morską oraz słynny fort Gerharda. Jeśli zaś zapragniemy ciszy i spokoju skierujmy się do pobliskiej Wisełki, niewielkiej i urokliwej wsi letniskowej, która znajduje się w odległości około 10 kilometrów od Międzyzdrojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>