27 lutego 2017

Lato w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to przepiękna, malownicza miejscowość położona u samych stóp polskich gór – Gorców. Jej walory są znane w całej Polsce jest bowiem miejscem, gdzie turyści przyjeżdżają, aby poobcować z przyrodą, trochę się zrelaksować, pooddychać pełną piersią wśród pięknych górskich krajobrazów jak również by udać się na wycieczkę rowerem, konno, pieszo czy gokartem.

Pośród tak wielu zalet tego miejsca można wymienić także i dobre przygotowanie miasta na napływy wczasowiczów. Rozmieszczone wszędzie oznaczenia informują o tym, gdzie jest najbliższy sklep, toaleta, zabytki czy parki. Dobrze zorganizowana baza noclegowa ułatwia znacząco funkcjonowanie w tej miejscowości. Nocowanie w Rabce to czysta przyjemność. Liczne sklepy i rozbudowana sieć gastronomiczna daje tutaj wielkie możliwości na odkrycie nowych smaków. Jest także wiele miejsc parkingowych dostępnych dla rowerzystów, motocyklistów i kierowców samochodów.

Oprócz miejsc, które są atrakcyjne same z siebie jest jeszcze cała lista tych, które przez władze miasta zostały uatrakcyjnione i udostępnione dla turystów, chociażby nie jedna ze wspaniałych tras turystycznych, która cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród wędrowców. Jest tutaj wspaniała trasa papieska, którą to dziesiątki lat temu spacerował Karol Wojtyła z grupami młodzieży, ale także i samotnie. Na szlaku tym znajdziemy również pomnik upamiętniający papieskie wędrówki na ziemi gorczańskiej.

Bardzo lubiany przez małe dzieci jest także Szlak Drwala. Idąc jego ścieżkami dochodzi się do miejsc, gdzie pracę swoją wykonują leśnicy znający lasy od podszewki. Znają oni wiele ciekawostek o tych miejscach i opiekują się oni różnymi okazami płazów i gadów, które są pod ochroną, a wymagają nagłej opieki. Dzieci podczas takiego wypadu wychodzą z głową pełną wiedzy o tutejszych zwierzętach, roślinności, drzewach, specyficznym ukształtowaniu terenu i wiążącymi się z tym konsekwencjami.

Na terenie Rabki można znaleźć jeszcze nie jeden szlak turystyczny. A najbardziej popularnym wśród nich jest Szlak Beskidzki, który przebiega właśnie przez najwyższy szczyt pobliskich Gorców – Turbacz. Trasa do niego jest niezwykle piękna i warta polecenia na spacer w słoneczny dzień. Droga jest raczej zalesiona i niezbyt wymagająca, a sam szczyt to prawdziwa uczta dla oczu. Widać z niego oddalone Bieszczady i Tatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>