22 grudnia 2016

Mrzeżyno – wśród borów sosnowych

Wczasowicze szukający spokojnego miejsca na urlop nad morzem z pewnością zadowoleni będą z Mrzeżyna. Ta niewielka miejscowość z czystą plażą i portem morskim, położona malowniczo po dwóch stronach rzeki Regi, zapewnia wypoczynek wśród przyrody, kilka wartych uwagi miejsc, a także niedużą odległość od większych ośrodków turystycznych. Na miejscu znajdziemy pensjonaty i domy wczasowe, pola namiotowe, kempingi, prywatne kwatery oferujące ➡noclegi. Mrzeżyno dysponuje licznymi obiektami dla turystów, a tak rozbudowana baza noclegowa wcale nie koliduje ze spokojnym charakterem miejscowości, sprzyjającej raczej spacerom niż ekstremalnym sportowym szaleństwem czy ciągłą pogonią za nowymi atrakcjami. Także samo środowisko naturalne sprawia, że to doskonałe miejsce na wypoczynek na plaży, spacery i wycieczki rowerowe. Mrzeżyno położone jest wśród borów bażynowych – lasów, głównie sosnowych, porastających nadmorskie wydmy. Czyste powietrze nasycone morskimi minerałami dobrze wpływa na zdrowie – zresztą, położony niedaleko Kołobrzeg to także uzdrowisko, choć ostatnio dominuje tam gospodarka portowa.

W pięknych lasach, wzdłuż wybrzeża czy też dokoła jeziora Resko Przymorskie uprawiać można turystykę rowerową czy nordic walking. Mrzeżyno leży przy trasie pieszych i rowerowych europejskich szlaków turystycznych prowadzących wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Zarówno na przybrzeżnym jeziorze, jak i na morzu, możliwe jest wędkowanie czy pływanie wypożyczonym sprzętem wodnym. Częstym widokiem są tu windsurferzy. Do rodzinnych atrakcji natomiast należą rejsy statkami wyruszającymi z mrzeżyńskiego portu. Dumą miejscowości jest plaża – szeroka i piaszczysta, zazwyczaj zaciszna i spokojna – chyba że odbywają się na niej imprezy kulturalne nastawione na turystów. Zobaczyć tu można także malowniczy port rybacki przy ujściu rzeki, falochrony, a bliżej centrum miejscowości – pomnik Zaślubin Polski z Morzem, stare domy rybackie, a w pewnej odległości od głównych zabudowań, na wzniesieniu wydmy – neoromański kościół św. Piotra i Pawła z 1912 roku, z ciekawą mozaiką z tłuczonego szkła.

Wśród sezonowych atrakcji znajdziemy uruchamiane tutaj regularnie w wakacje wesołe miasteczko oraz liczne smażalnie ryb i restauracje. Mrzeżyno to także dobra baza na wycieczki po okolicy – zobaczyć możemy zarówno atrakcje związane z morzem, jak też np. fortyfikacje w Kołobrzegu czy tamtejsze muzea.

One thought on “Mrzeżyno – wśród borów sosnowych”

  1. lui77

    I tutaj wierzę, że można faktycznie odpocząć. Bez zgiełku i tłumów turystów. Czekam do lata :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>