24 marca 2017

Odkrywamy magię Kołobrzegu

Niedawno na naszym blogu pojawił się post, który dotyczył atrakcji w Międzywodziu. To oczywiście nie jedyna miejscowość położona nad Bałtykiem, która zachwyca nas swoim pięknem. Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego.  Kołobrzeg położony na środkowym wybrzeżu, to nie tylko miejsce o charakterze uzdrowiskowym, ale miasto, które cieszy się niezwykłą popularnością i jest chętnie wybierane na wakacyjne pobyty nad morzem. Noclegi to nie tylko nowoczesne ośrodki wypoczynkowe nad morzem, ale przede wszystkim kwatery prywatne, apartamenty, pokoje do wynajęcia. Propozycja noclegowa jest tutaj dostępna przez cały rok, zadowoli każdego, bowiem różnorodność warunków pobytu jest dostosowana pod kątem każdego turysty. Gdy już uda nam się zobaczyć szeroka piaszczystą kołobrzeską plażę, wypocząć i zażyć kąpieli słonecznych – warto zaplanować sobie kilka popołudniowych dni, by oddalić się nieco i poznać ciekawe miejsca upamiętniające wiekową historię tego miasta i okolic.

Jak na miasto nadmorskie przystało, Kołobrzeg to nie tylko uzdrowisko i plaże, ale nadmorski port, miasto z latarnią morską i miejsce pełne zabytków. Cennym obiektem jest gotycki kościół katedralny Wniebowzięcia NMP, skrywający w sobie bogate wyposażenie. Wysoka wieża, osiągająca wysokość prawie 75 metrów kościoła pełniła kiedyś rolę latarni morskiej. Naprzeciwko położony jest kołobrzeski Ratusz z elementami wcześniejszej budowli gotyckiej. Zbiory Muzeum Oręża Polskiego to krwawa historia miasta twierdzy, które stawiało opór niemieckiemu najeźdźcy, to historia miasta, które przeżyło zagładę. Miasto pełne jest pomników i fortyfikacji np. Pomnik Sanitariuszki – najbardziej rozpoznawalny, to hołd oddania czci poległym podczas bitwy I armii Wojska Polskiego z hitlerowska obroną w 1945 roku, prawie 1200 polskich żołnierzy, a także hołd złożony sanitariuszkom, które niosły pomoc rannym żołnierzom.

Na uwagę zasługuje także XIV wieczna Baszta Prochowa, pozostałość po średniowiecznych murach obronnych oraz starówka miasta z pięknymi kamieniczkami. To miejsce zacisznych kawiarenek, lodziarni w którym możemy wybrać się na rejs turystyczny po morzu (wyjście statków w morze znajduje się przy nadbrzeżu niedaleko latarni morskiej). Przebywając w Kołobrzegu warto też wybrać się na wycieczkę by poznać piękne okolice: Budzistowo, Podczele, które znajduje się 4 kilometry dalej, by tam zobaczyć Kołobrzeski Las i pomnikowe drzewa.

Brygida Bez kategorii

One thought on “Odkrywamy magię Kołobrzegu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>