30 listopada 2016

Przydatne informacje o Pobierowie

Pobierowo to uroczy kurort, który koniecznie trzeba odwiedzić. Uraczy nas on mnóstwem wspaniałych atrakcji i sprawi, że wrócimy do codziennych obowiązków odprężeni i zregenerowani z głową pełną pomysłów. Będąc w Pobierowie, należy zwiedzić jego główną ulicę, a mianowicie ulicę Grunwaldzką. Z pewnością nie zaparkujemy tam samochodu bo jest to najbardziej tętniąca życiem ulica w Pobierowie. Ulica Grunwaldzka ma około 4 kilometrów i ciągnie się wzdłuż plaży. Na tej ulicy znajdują się liczne puby, smażalnie, restauracje, lodziarnie, dyskoteki czy ogródki piwne. Nie zabraknie tu też sklepów z pamiątkami, którymi po powrocie można obdarować bliskich.

Warto obejrzeć Dom Ewy Braun (info na Wikipedii), który znajduje się na końcu ulicy Grunwaldzkiej, tuż za bazą ratowników. To drewniany domek, który prawdopodobnie w przeszłości był zamieszkiwany przez kochankę Adolfa Hitlera, która potem stała się jego żoną. Dom ten jest bardzo zdewastowany, dlatego można go oglądać tylko z zewnątrz. W niedalekiej odległości od Pobierowa znajduje się Trzęsacz a w nim platforma widokowa. Jest ona olbrzymią konstrukcją ze stali i żelbetu. Z tarasu można tam podziwiać cudny widok na Morze Bałtyckie. Inną fajną atrakcją jest Magiczny Domek. Zlokalizowany on jest na ulicy Grunwaldzkiej 35. Grawitacja w tym domu nie istnieje. Wszystko jest w nim odwrócone o 180 stopni. Wejście do takiego domku kosztuje 15 złotych. Można również skorzystać z biletu ulgowego, który wynosi 10 złotych.

Noclegi warto spędzić w kolorowych domkach (sprawdź w bazie Meteora) które położone są w malowniczej i nadmorskiej okolicy. Są one położone w pobliżu drzew sosnowych. Domki dzieli 150 metrów odległości od piaszczystej i szerokiej plaży. Są one w pełni wyposażone. Każdy taki domek składa się z parteru oraz piętra. Na parterze znajdziemy aneks kuchenny, łazienkę i pokój dzienny. Natomiast na parter składają się dwie sypialnie. Ceny noclegu w takim kolorowym domku rozpoczynają się od 40 złotych. Każdy domek jest fajny i jednocześnie niepowtarzalnie komfortowy. Wszystkie mają taras ze stołem oraz krzesłami, a także ogródek z grillem i leżakami. Warto zobaczyć dwa wieloryby, które są ustawione w samym centrum Rewala. Te rzeźby ważą około 10 i 5 ton. Zostały im nadane łacińskie imiona: Ventus i Fluctus, co w języku polskim oznacza Wiatr i Fala. Obok nich znajduje się fontanna, która po zmroku pięknie oświetla cały plac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>