15 lutego 2017

Wysowa-Zdrój – chwila spokoju

Wydawać by się mogło, że kiedy jest gorąco, to czym prędzej trzeba biec na plażę, nad jezioro, nad rzekę. Wszystko byle tylko schować się w czymś, co jest chłodne. Ale tam, gdzie plaża, tam tłok. To samo ma się z jeziorami i rzekami, które nadają się do zamoczenia stóp i reszty ciała. A żeby odpocząć pod rozgrzanym niebem, potrzebujemy też nieco spokoju i prywatności. Bo co to za przyjemność, kiedy nad naszymi głowami ciągle lata piłka, ktoś sypie nam piachem w oczy, krzyczy w rytm piosenki, której nawet nie zna. Szkoda pieniędzy. Lepiej zostać w domu. Na letni wypad warto zastanowić się nad wyjazdem do mniej znanych miejsc. Taką możliwość dają nam na przykład noclegi w Wysowej-Zdroju [informacje na http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wysowa-zdroj,0.html].

Tam, gdzie nie spotkamy sąsiada i pani sklepowej z warzywniaka za blokiem. Takich zakamarków w Polsce jest cała masa. Mało popularne, bo ludziom nie chce się szukać. Wolimy sprawdzone trasy, te same kwatery do wynajęcia, te same widoki i kilka metrów na plaży czy brzegu jeziora. Wystarczy kilka minut, aby znaleźć coś innego. Pełnego tego, czego nie znajdziemy w popularnych miejscach. Wybierając się do Wysowej-Zdroju na pewno nie spotkamy nikogo, kogo byśmy znali. A tak właśnie powinniśmy spędzać czas wolny: z dala od ludzi, których mamy codziennie za ścianą, kilka pięter niżej. Odpoczywamy po to, aby zniknąć z naszego życia na kilka chwil.

Wesoła-Zdrój to dobre miejsce dla tych, co cenią sobie spokój, ładne widoki, możliwość wskoczenia do wody czy zjedzenia dobrego posiłku. Znajdziemy tutaj to wszystko. Nie będzie problemu z wynajęciem kwatery, która znajduje się 200 metrów od drewnianego domku, gdzie będziemy spać. Nikt nie zabroni nam tez rozpalić grilla czy zrobić ogniska. A jeśli nie będzie nam się chciało stać nad rozgrzanym ogniem, to nic nie szkodzi, aby udać się do jakiejś karczmy; mieszkańcy szczególnie polecają karczmę "Gościnna Chata" oraz "Dziuranówka", gdzie dostaniemy wiele lokalnych smakołyków, dania góralskie oraz dobre piwo, które w czasie odpoczynku przyjmie każdy polski żołądek.

Podsumowując, to właśnie nad jeziorami można naprawdę odpocząć, bowiem wskazano, ze typowe plaże nie dadzą nam takiego komfortu. Zatem należy zdecydować się na odpowiednią bazę noclegową, jednak taką, która będzie najlepsza dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>