Przeszczep włosów

Osoby zastanawiające się nad przeszczepem włosów nigdy chyba nie znajdowały się w tak korzystnym położeniu, jak ma to miejsce obecnie. Niejedna klinika przeszczepu włosów oferuje swoje usługi nie tylko w przystępnej cenie, ale również z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Czas więc rozprawić się z najczęstszymi pytaniami związanymi z tym zabiegiem.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Gdy przedmiotem analizy jest przeszczep włosów Katowice oraz inne miasta, w których obecne są profesjonalne kliniki, oferują zabiegi charakteryzujące się minimalizacją dolegliwości bólowych. Normą jest dziś znieczulenie miejscowe, choć pacjent może odczuwać w trakcie przyspieszone bicie serca. Dzieje się tak dlatego, że wraz ze znieczuleniem pacjentowi w niewielkich ilościach podawana jest także adrenalina. Co jednak warte podkreślenia, przez cały czas zabiegu jego ogólny stan zdrowia jest monitorowany. Nie ma więc obaw o żadne zagrożenie dla zdrowia lub życia.Miejsce, z którego pobierana jest skóra do przeszczepu, jest zszywane z wykorzystaniem szwu ciągłego. Już po zabiegu pacjent musi więc liczyć się z obecnością blizny. Klinika przeszczepu włosów dba jednak o to, aby blizna była możliwie jak najmniej widoczna, jej szerokość waha się więc od 1 do 3 milimetrów.

Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Gdy w grę wchodzi przeszczep włosów Katowice oraz inne duże miasta, w których wykonuje się ten zabieg, stawiają na profesjonalizm. Jeszcze przed podjęciem działań związanych z pobraniem i przeszczepem włosów, dochodzi więc do spotkania pacjenta z lekarzem. To właśnie w czasie jego trwania obie strony mówią o swoich oczekiwaniach, lekarz informuje przy tym o przebiegu zabiegu i jego konsekwencjach.Przed samym przeszczepem dobrze jest zrezygnować z podcinania włosów. Dłuższe lepiej ukryją blizny, które pojawią się po pobraniu włosów do zabiegu. Pacjent powinien też zdecydować się na umycie włosów w dzień zabiegu albo poprzedniego dnia, w godzinach wieczornych tak, aby zarówno one, jak i skóra głowy były czyste.

Jak wyglądają pierwsze dni po zabiegu?

W klinice przeszczepu włosów dba się o prawidłowy przebieg zabiegu, przypadki infekcji są więc dziś niezwykle rzadkie. Pewnym skutkiem ubocznym może być jedynie wrażenie zmniejszonego czucia skóry głowy zaraz po zabiegu. Jeśli pacjent zdecydował się na przeszczep włosów w Katowicach, a sam pochodzi z innego miasta, po opuszczeniu kliniki może bez obaw zasiąść za kierownicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here