Brodziki w kabinach prysznicowych

Producenci kabin prysznicowych oraz stosowanych w nich brodzików wychodzą naprzeciw gustom odbiorców swoich produktów. Z każdym rokiem pojawiają się nowe modele i trendy, a kabiny prysznicowe stają się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. Obecnie do najbardziej ekskluzywnych należą kabiny pozbawione brodzika, wykonane z prostego i wytrzymałego stelaża pokrytego warstwami przeszklonymi. Poniżej skupiamy się na różnych grupach wysoce atrakcyjnych brodzików do kabin prysznicowych, po które warto sięgać w trakcie urządzania własnej łazienki. 

Kabina prysznicowa – jak dobierać brodzik? 

W konstrukcji kabiny prysznicowej liczą się przede wszystkim 3 główne elementy. Jest to brodzik, sama kabina oraz montowany w niej panel prysznicowy. Brodziki są dostępne w wielu wersjach o odmiennej konstrukcji i wysokości. Ponadto masz możliwość wyboru kabiny pozbawionej brodzika, nazywanej „walk in”. Nie w każdej łazience będzie możliwość jej zamontowania, gdyż konieczne jest wprowadzenie w podłogę specjalnego odpływu. Warto zaplanować ten typ kabiny jeszcze na etapie wykańczania pomieszczenia i odpowiednio dostosować w nim podłogę. Nowoczesne prysznice bez brodzików są także łatwe w czyszczeniu. 

Brodziki wysokie są wybierane częściej i również posiadają swoje unikatowe walory. Występują w wielu wersjach o odmiennym kształcie i rozmiarze. Popularnym wyborem są brodziki okrągłe, kwadratowe, prostokątne. Znajdziesz także brodziki dedykowane do stawiania w kątach oraz wolnostojące.

Wymiary brodzików mieszczą się zwykle w przedziale od 80×80 do 100×100 cm. Znajdziesz także brodziki o wiele bardziej przestronne, których długość jednej krawędzi może przekroczyć 150 cm. Odradzamy wybór modeli zbyt małych, które będą ograniczać możliwość poruszania się w trakcie zażywania kąpieli. Brodziki o rozmiarach 80 cm to dolna granice, poniżej której nie warto schodzić. 

Brodziki wytrzymałe – oraz jak je odnaleźć 

Dobrej jakości brodzik powinien być odporny na uszkodzenia typu mechanicznego oraz na oddziaływanie różnych chemikaliów – kosmetyków oraz środków czyszczących. Warto dobierać brodziki wykonane z odpowiednich grup materiałów o wysokiej odporności mechanicznej. Do takich należą akryl (stosowany zdecydowanie najczęściej), konglomerat oraz stal. 

Akryl jest materiałem łatwym w czyszczeniu. Nie powstają na nim plamy ani zacieki, a wszelkie zabrudzenia usuniesz bez specjalnego wysiłku. Jest to też materiał żywotny, który przez wiele lat użytkowania nie zmienia swoich wyjściowych parametrów. Nie odkształca się ani nie wygina, a na jego powierzchni z trudem powstają zarysowania. Akryl jest chętnie stosowany do produkcji także innych urządzeń sanitarnych – wanien, umywalek, bidetów. 

Konglomerat to materiał wybierany z uwagi na jego estetyczne parametry. Konglomerat prezentuje odmienne odcienie bieli oraz jest dostępny w wersji czarnej. Dzięki temu jest chętnie wybierany do łazienek stylizowanych na nowoczesne – zaaranżowanych na loft lub industrial.

Stal to materiał również atrakcyjny z perspektywy użytkowej. Jest wytrzymała i oporna na rozmaite uszkodzenia. Ponadto jest żywotna – bez problemu wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania. Minusem brodzików stalowych jest jednak ich wysoka cena, która często skłania do wyboru innego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here