Europalety plastikowe

Palety plastikowe są nośnikami towarów i ułatwiają ich transport oraz magazynowanie. Plastikowe palety produkowane są z tworzywa sztucznego podczas procesu formowania wtryskowego, które polega na wtłoczeniu płynnego tworzywa do specjalistycznych form kształtujących elementy palety.

Charakterystyka europalet plastikowych

Europalety plastikowe, dzięki wyprodukowaniu ich z wysokiej jakości materiałów są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju substancje chemiczne. Plastikowe palety są bezpieczne, ponieważ do łącznia poszczególnych elementów nie używa się gwoździ tak jak w paletach drewnianych. Palety wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego mają długą żywotność łatwo utrzymać je w czystości. Standardowy wymiar palety plastikowej to 1200×800 mm, ale mogą być one produkowane na indywidualne zamówienie klienta.

Europalety plastikowe – zastosowanie

Palety plastikowe cieszą się dużym powodzeniem w przedsiębiorstwach logistycznych, ponieważ umożliwiają one w łatwy i bezpieczny sposób transportować oraz magazynować różnego rodzaju towary. Podczas magazynowania palety zajmują mało miejsca, a dzięki różnej wielkości umożliwiają transport różnych towarów zarówno w kraju jak i poza granicami.

Rodzaje palet plastikowych

Jednym z rodzajów palet są palety eksportowe, które nie wymagają wstępnej obróbki chemicznej, a przede wszystkim są lekki i łatwe w utrzymaniu czystości. Następnym rodzajem są palety produkowane z tworzywa wtórnego, które produkowane są z materiałów wtórnych pochodzących z recyklingu.

Wady i zalety palet plastikowych

Zaletą palet plastikowych jest ich niska waga oraz brak ostrych elementów będących zagrożeniem, np. gwoździ tak jak w paletach drewnianych, Inną zaletą jest odporność na promieniowanie ultrafioletowe, środki chemiczne i warunki atmosferyczne. Palety te łatwo i szybko się czyści i nie wchłaniają one wody. Wadą palet plastikowych jest mała wytrzymałość na odkształceni, które mogą powstawać podczas składowania ciężkich towarów. Paleta jest gładka, a po połączeniu z wodą może stanowić zagrożenie, ponieważ można się na niej poślizgnąć lub może ona spaść z wózka widłowego podczas transportu i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, a nawet tragedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here