Jak oryginalnie zapakować prezent

Oryginalne pakowanie prezentów to bardzo przydatna umiejętność. Można ją wykorzystać na różne okazje – urodziny koleżanki, imieniny kolegi, Dzień Matki, chrzciny, święta Bożego Narodzenia, Dzień Dziecka i wiele więcej. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku pakowanie prezentów świątecznych. Jak zrobić to efektownie? Sprawdź sam!

Dlaczego pakowanie prezentów jest takie ważne?

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że dawanie prezentów daje znacznie więcej satysfakcji, niż ich otrzymywanie. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech na ustach osoby, której przekazujemy wymarzony podarunek. Aby efekt był piorunujący, warto zadbać nie tylko o jakość samego prezentu, ale również jego odpowiednią oprawę. Pakowanie prezentów świątecznych to nie lada wyzwanie. Oczekiwany rezultat można jednak uzyskać, używając odpowiednich narzędzi i sięgając po właściwe inspiracje. Nie mając pomysłu, na to jak powinien wyglądać taki prezent, można poszperać w Internecie. Z pewnością znajdziemy tam godne naśladowania rozwiązania. Prezent może być tak naprawdę małym dziełem sztuki.

Wystarczy ozdobna torebka…

Jeżeli nie posiadamy szczególnych zdolności manualnych, nie musimy wcale pakować prezentu w ozdobny papier. Ta czynność bywa bowiem trudna, szczególnie wtedy, gdy prezent posiada nieregularny kształt. Wówczas można załatwić pakowanie prezentów świątecznych ozdobnymi torebkami prezentowymi. W sklepach można znaleźć zarówno te, już ozdobione, jak i te proste, wymagające delikatnego „podrasowania”. Popularne jest dzisiaj kupowanie gładkich i prostych torebek, a potem dodawanie do nich różnorodnych zdobień. Można na torebkę przykleić dodatki, w tym cekiny, kryształki albo ozdobne koraliki. Można też klamerką przyczepić do niej tematyczną, sosnową gałązkę albo małą czapkę świętego Mikołaja. Tak naprawdę ogranicza nas tutaj wyłącznie wyobraźnia. Możliwości jest bowiem nieskończenie wiele.

Praktyczne i niezawodne pudełka

Tak jak prostą torebkę prezentową, można też wykorzystać tekturowe pudełka. W specjalistycznych sklepach papierniczych można znaleźć pudełka o różnych formatach i kształtach. Popularne są zarówno modele prostokątne, kwadratowe, jak i owalne, okrągłe, sześciokątne, a nawet te w kształcie serca. Można postawić na modele do samodzielnego ozdobienia albo te, już gotowe. Samodzielne pakowanie prezentów świątecznych i wykonywanie zdobień na opakowaniu daje jednak zdecydowanie więcej satysfakcji, niż gotowe rozwiązania. Do pudełka warto wybrać też ozdobny papier, dodatki i przede wszystkim oryginalną wstążkę. Popularne są zarówno modele jutowe, jak i satynowe, a także oryginalne sznurki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here