odchudzanie dla mężczyzn

Odkąd gatunek ludzki stąpa po powierzchni ludzi mężczyźni pełnili ważną rolę, w każdej społeczności jaka mogła tylko istnieć. Żeby daleko nie szukać możemy cofnąć się do początku naszego istnienia, kiedy to ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia. To właśnie mężczyźni zajmowali się jednymi z najważniejszych czynności w całym plemieniu, oczywiście nie wszystkie bowiem kobiety odgrywały równie ważną rolę w życiu oraz funkcjonowaniu plemienia.

Dbanie o linie na przestrzeni lat

Kobiety zazwyczaj trudniły się opieką oraz wychowaniem dziećmi, które w przyszłości będą musiały przejąć obowiązki swoich ojców i zadbać o dobro i przetrwanie plemienia. Poza wychowaniem dzieci kobiety zajmowały się zbieractwem płodów leśnych oraz ziół oraz zajmowały się starszyzną plemienną. Wracając do mężczyzn to właśnie oni odgrywali, można powiedzieć, główne skrzypce w plemieniu, bowiem to oni dbali o to, aby społeczność nie głodowała. Bardzo często męska część plemienia ryzykowała życie oraz stawała oko ze śmiercią, aby zapewnić pożywienie swoim najbliższym oraz współplemieńcom.

Odchudzanie dla mężczyzn było wówczas czymś nie do pomyślenia, nikt nawet nie myślał o jakimkolwiek odchudzaniu. Wówczas myślano jedynie o tym, aby przetrwać kolejny dzień, a potem kolejny i kolejny. takim rozumowaniem kierowano się przez bardzo długi okres czasu, dzisiaj również niektórzy ludzie są zmuszeni kierować się taką filozofią, ponieważ zarabiają głodowe pensje , które nie zawsze starczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb rodziny. Świadomość, że mężczyzna jest głową rodziny oraz, że musi on zadbać o byt i bezpieczeństwo rodziny był jest i będzie obecny w świadomości społeczeństwa. W pewnym momencie ludzie podjęli decyzję o zmienienie trybu życia z koczowniczego na osiadły.

Życie ludzi nie uległo jakimś dużym zmianom. Zaczęli oni stawiać budowle mieszkalne oraz uprawiać ziemię, przestali podróżować za zwierzyną łowną, ponieważ w końcu przestało od tego zależeć ich przeżycie. Za to być albo nie być społeczności zaczęło zależeć od tego czy udały się zbiory zasianych wcześniej roślin. Jeśli plony były udane ludzie mieli pewność, że przetrwają zimę i będą mogli żyć dalej z tego co robią. Natomiast jeśli plony nie obrodziły wówczas na ludzi padał cień zagrożenia głodu, a w najgorszym przypadku i śmierci z powodu niedożywienia. Wówczas również nie przykładano szczególnej uwagi do odchudzania. Odchudzanie stało się popularne w nowożytności, gdy ludzie już wiele osiągnęli i mieli coraz mniej do pracy dzięki maszynom. Wówczas zaczęli oni wymyślać sobie inne zajęcia, które odpędzały nudę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here