Jakie meble wybrać do jadalni

Jadalnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu z całą rodziną lub gronem znajomych. To tam spożywamy wspólnie posiłki czy urządzamy małe przyjęcia. Nierzadko wykorzystujemy jadalnię także w innych celach, na przykład jako miejsce służące do pracy, odrabiania lekcji czy innych zajęć. Jakie meble powinny się w niej zatem znaleźć?

Stół

Najważniejszym meblem w każdej jadalni jest oczywiście stół. To on pozwala nam wygodnie spożywać posiłki i sprawia, że mamy odpowiednią ilość miejsca do wykonywania także innych zadań. Jest bez wątpienia również największym meblem w każdej jadalni, dlatego jego wybór powinien być podyktowany wieloma czynnikami.

Stół musi zapewniać miejsce każdemu z członków rodziny, a jeśli często zapraszamy licznych gości, warto pomyśleć również o nich z wyprzedzeniem, decydując się na większy – albo rozkładany – blat. Dzięki temu nigdy nie zdarzy się sytuacja, w której nasi bliscy będą musieli “gnieździć się” zbyt ciasno. Jednocześnie jednak stół do jadalni musi mieć taką wielkość, aby pozwalał na swobodne poruszanie się po całej jadalni. Nie może jej przytłoczyć i zdominować, co byłoby niewygodne i nieeleganckie.

Wśród ciekawych stołów do jadalni na uwagę zasługują sobie między innymi stoły rozkładane z serii Fiord, które zapewniają dokładnie taką ilość miejsca, jakiej w danym momencie dokładnie potrzebujemy. Co więcej, są bardzo proste i eleganckie, dzięki czemu łatwo dopasowują się do różnych wystrojów.

Krzesła

Drugim bardzo ważnym elementem każdej jadalni są krzesła, które gwarantują nam wygodę podczas każdego, nawet najdłuższego spotkania przy stole. Jednocześnie powinny być bardzo wytrzymałe, gdyż to one są w jadalni najbardziej eksploatowane. Duża wytrzymałość pozwoli im zachować przez długi czas piękno. Na jaki model warto się zdecydować? O jednym z pomysłów opowiada nam pani Olga, zajmująca się urządzeniem mieszkań.

“Dla jednego z naszych klientów niedawno zamówiliśmy krzesła tapicerowane z meblemwm.pl, ponieważ zależało mu na jak najwyższym komforcie. Są bardzo miękkie i doskonale wyprofilowane, dzięki czemu udało się nam uzyskać wymarzony efekt – stały się miejscem, które każdy z domowników chętnie wybiera. Co więcej, dzięki złotym nóżkom i czarnym obiciom pięknie wpasowały się w stylizacje glamour całego domu.”

Komoda lub szafeczka

W jadalni warto postawić także niewielką szafeczkę lub komodę, która spełni zarówno rolę dekoracyjną, jak i praktyczną. Na jej blacie będą mogły znaleźć się drobne ozdoby, które podkreślą charakter pomieszczenia. Z kolei w środku tego poręcznego mebla będziesz mógł ukryć wszystko to, co jest ci potrzebne w jadalni: zapasowe obrusy, serwetki i bieżniki, elegancki zestaw obiadowy, a nawet świeczki, które wyciągniesz tylko podczas specjalnych okazji. Dzięki temu nie będziesz musiał już nigdy biegać po całym domu, przynosząc kolejne ważne akcesoria przed wielkim przyjęciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here