Pasta do stylizacji włosów

Stylizacja włosów wymaga zastosowania specjalistycznie dobranych kosmetyków modelujących, które pomogą w utrzymaniu fryzury przez cały dzień w takim kształcie, jaki jest najbardziej pożądany. W związku z tym opracowane zostały wygodne pasty do włosów, które nadają się dosłownie do każdej fryzury. Jak jednak sięgnąć po tę, która będzie idealnie dopasowana do struktury włosów i oczekiwanego rezultatu?

Pasta modelująca dla kobiet i mężczyzn

Pasta modelująca to najczęściej męski wybór. Jednak nie oznacza to, że kobiety nie mogą po nią sięgnąć – wręcz przeciwnie, wiele pań, zwłaszcza tych, które mają krótsze włosy, z chęcią wybiera pasty modelujące, które pomagają im w ujarzmieniu fryzury. Czym jednak dokładnie jest pasta modelująca?

Nowoczesne pasty modelujące zazwyczaj oparte są o wykorzystanie bazy wodnej, która zapewnia im zarówno łatwość rozprowadzania na włosach, jak i łatwe zmywanie kosmetyku wieczorem przed pójściem spać. Są jednym z najpopularniejszych kosmetyków stylizujących, ponieważ odznaczają się różnorodnością, pozwalającą na łatwy dobór uzyskiwanego efektu, mocy chwytu oraz ostatecznej tekstury do rodzaju włosów. Ich szeroką gamę możesz podziwiać na stronie https://sklep.jld.pl/s/342/pasty-do-stylizacji-wlosow.

Chwyt pasty do włosów

Jednym z najważniejszych parametrów pasty do włosów jest chwyt, który zapewnia. Pasty możemy podzielić w najprostszy sposób na te z lekkim, średnim i mocnym chwytem. Pierwsze z nich idealnie sprawdzają się na krótkich, lekkich włosach, które są podatne na stylizację. Dobrze sprawdzają się także wtedy, kiedy nie wymagamy utrzymywania stylizacji przez cały dzień albo zależy nam na możliwości szybkiej zmiany fryzury w ciągu dnia.

Z kolei pasty z mocnym chwytem są idealne dla osób mających nieco dłuższe kosmyki lub mocne, grube włosy, których stylizacja nie należy do łatwych. Mocny (lub czasem ultra mocny) chwyt to rozwiązanie nawet na najbardziej niepodatne włosy, które swój kształt mają zachować przez cały dzień.

Rodzaj wykończenia

Kolejną ważną cechą pasty do włosów jest jej wykończenie. Możemy znaleźć pasty matujące, z połyskiem i półmatowe. W zależności od tego, na jaki rodzaj fryzury się zdecydujemy, powinniśmy dobrze dobrać wykończenie. Jeśli zależy nam na efekcie “mokrych” włosów, albo pragniemy zaprezentować się jak dandys z dwudziestolecia międzywojennego, z pewnością pasta z połyskiem będzie idealnym wyborem. Z kolei dla osób ceniących sobie nowoczesne fryzury z naturalnym szykiem najlepiej sprawdzą się pasty matowe.

Teksturująca pasta do włosów

Teksturująca, często włóknista pasta do włosów, jest szczególnym rodzajem kosmetyku, polecanym do włosów cienkich, którym należy dodać objętości. Pomaga w ich lekkim podniesieniu i sprawia, że każda fryzura wydaje się pełniejsza. Dodatkowo podkreśla nadany jej kształt, co pomaga w uzyskaniu zachwycającego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here