Pomysły na wykończenie ścian w stylu loft

Nieosłonięte ściany, na których powierzchni nie wiszą obrazy, plakaty ani innego typu ozdoby wizualne, to coraz częściej spotykany element aranżacji wnętrz mieszkalnych. Do niedawna jeszcze rozwiązanie te uchodziło za nieatrakcyjne oraz pozbawione pomysłu. Obecnie jednak, na skutek wzrostu popularności stylizacji loftowych i minimalistycznych, coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie ściany nieosłoniętej, której cała powierzchnia będzie wystarczającą ozdobą. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane rozwiązania, których wprowadzenie do swojego domu lub mieszkania warto rozważyć. 

Imitacja cegły – idealne do pomieszczeń nowoczesnych 

Ściana ceglana to wybór korzystny z różnych powodów. Wiele osób decyduje się na nią z uwagi na uzyskany efekt trójwymiarowego wykończenia. Jest to o wiele bardziej atrakcyjne niż konwencjonalne sposoby zaaranżowania ścian płaskich. Oprócz ponadczasowego wyglądu uzyskujesz także trwałe wykończenie ściany. Cegła jest materiałem wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia fizyczne oraz oddziaływanie wilgoci. Z tych powodów ściany ceglane stosuje się także w kuchniach i łazienkach. 

Warto podkreślić fakt, że cegła tworzy dobrą izolację termiczną oraz akustyczną, co z pewnością przełoży się na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Oprócz zwykłej cegły dostępna jest także imitacja cegły, pozwalająca uzyskać nie mniej atrakcyjne efekty aranżacyjne. 

Ściana betonowa – idealna do wnętrz industrialnych 

Beton w wersji surowej wygląda specyficznie. Choć dla wielu osób jego struktura i kolorystyka kojarzy z nudą, to jednak specjaliści od stylu loft uwielbiają sięgać po ten materiał. Jego zalety aranżacyjne są wyjątkowe. Pozwala powiększyć optycznie dane pomieszczenie, sprawiając, że wydaje się większe, niż jest naprawdę. Beton idealnie sprawdzi się jako materiał do wykończenia ściany nie tylko w salonie, ale także kuchni i łazience. 

Wiele osób decyduje się na pokrycie warstwą betonu przynajmniej jednej ściany w każdym pomieszczeniu w swoim lokalu. W ten sposób uzyskują holistyczną kompozycję aranżacyjną, spajającą wszystkie pomieszczenia w estetyczną całość. Warto podkreślić, że beton jest materiałem pasującym do kolorystyki stylu loft oraz dominujących w nim odcieni. 

A może – fototapeta w stylu loft? 

Dla wielu osób duża, nieosłonięta powierzchnia ściany to idealna okazja, by rozłożyć na niej fototapetę. Choć fototapeta nie należy do klasycznych rozwiązań z repertuaru loft, to jednak jest obecnie coraz częściej stosowana. Sprzyja temu fakt, że oferta tapet i fototapet ściennych poszerza się z każdym rokiem – przybywa nowych rozwiązań, pozwalających na mniej i bardziej rozbudowane eksperymenty estetyczne. W przypadku pomieszczeń loft najlepszym wyborem będą produkty prezentujące stonowaną kolorystykę – na przykład beż, grafit, czerń i biel, a także proste motywy geometryczne, powtarzalne desenie i ziarna. Warto unikać nadmiernej kolorystyki oraz odcieni jaskrawych. 

Ściana z systemem oświetleniowym 

Oprócz samego aranżowania powierzchni ściany, warto też zwrócić uwagę na możliwość jej zagospodarowania pod kątem montażu systemu oświetleniowego. Do rozwiązań chętnie stosowanych we wnętrzach loftowych należą kinkiety w stylu industrialnym, a także systemy oświetlenia LED-owego. Oba rozwiązania mają swoje ewidentne zalety oraz oferują inne korzyści użytkowe. Kinkiety świetnie sprawdzają się jako element aranżacji – dodadzą pomieszczeniu stylu i uroku, podkreślając jego elegancki charakter. Oświetlenie LED pozwala natomiast na rozbudowane manipulowanie temperaturą światła oraz zmianę programów świecenia, co z pewnością pomoże Ci maksymalnie wyeksponować piękno danego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here