moda

Czy moda męska w tym sezonie znów zmusi panów do noszenia bardzo prostych i niczym niewyróżniających się ubrań? W żadnym wypadku! Na pewno pojawi się w niej wiele zaskakujących elementów, które projektanci już powoli odsłaniają, uchylając rąbka tajemnicy. Niektóre z trendów są naprawdę odważne. Bywają na tyle kontrowersyjne, że tylko nieliczni panowie ośmielą się z nich skorzystać. Łatwo można więc wysunąć wniosek, że w wiosenne modzie męskiej nudno nie będzie. Pojawi się mnóstwo ciekawych rozwiązań i to z różnych, niemalże odległych stylistyk.

Ciekawe wzornictwo

Trendy wiosenne prawie zawsze uwzględniają różnego rodzaju wzory. Ale do tej pory działo się tak wyłącznie w modzie damskiej. Wzór kojarzony był właśnie z kobiecymi ubraniami (głównie sukienkami, lekkimi bluzkami i koszulami), podczas gdy męskie ubrania miały być gładkie i najlepiej jednokolorowe – im prościej, tym lepiej. Teraz jednak projektanci wychodzą do wszystkich z mocno zaskakującymi propozycjami. Warianty odzieży męskiej na wiosnę wyróżniają się mocnymi intensywnymi kolorami, które są ze sobą śmiało łączone w zupełnie nieoczywisty i nieszablonowy sposób. Wzór też tu się pojawia! Intersujące printy zdobią koszule, bluzki, t-shirty, a nawet spodnie czy kurtki bądź płaszcze. Na wybiegach prezentujących męską modę na wiosnę 2021 królował przed wszystkim wzór panterki, jednakże tuż obok niego pojawiały się bardziej subtelne paski czy swobodne wakacyjne kwiaty oraz inne motywy florystyczne.

Koszula do noszenia… na co dzień!

Ten trend nie jest jakąś zupełną nowością. Mimo iż projektanci do tej pory o nim nie wspominali, to jednak panowie sami go dla siebie utworzyli, najprawdopodobniej dla własnej wygody. Koszula nie musi być nudna. Nie musi uchodzić za element wyłącznie klasyczny i elegancki, sprawdzający się podczas biznesowych spotkań czy po prostu w pracy. Po opuszczeniu biura i otrzymaniu zaproszenia na wyjście z kolegami do klubu, wystarczy zamienić proste kanciaste spodnie na poszarpane dżinsy, a półbuty na trampki i już jest się gotowym do wyjścia. Koszule będą też łączone wiosną z krótkimi bermudami oraz sneakersami (dużymi adidasami). Same w sobie mogą być zarówno gładkie, jak i wzorzyste.

Delikatna pastelowa kolorystyka

Jasne barwy, takiej jak pastelowy róż czy błękit, dotychczas były mocno osadzone w modzie damskiej i to właśnie one zaskakują zdecydowanie najbardziej w męskich trendach na wiosnę 2021. Tego chyba nikt się nie spodziewał. Do tej pory mężczyźni lubowali się raczej w ciemniejszych i bardziej stonowanych odcieniach, a teraz są zachęcani do zakładania słodkich pasteli. Warto jednak pójść właśnie w tym kierunku. Pastelowe delikatne odcienie nie muszą być wcale dziewczęce. Trendy wiosenne zachęcają do tego, by wybierać ubrania o prostej formie czy nawet sportowym charakterze, ale uzyskać ich ciekawszy wygląd właśnie za sprawą nieoczywistego koloru. Pastele najokazalej prezentują się w zestawieniu z neonami. Co prawda takie połączenia są już bardzo odważne, ale na pewno wśród mężczyzn znajdą się tacy, którzy bez żadnych oporów je na siebie założą.

„Domowe” klapki

A co z butami? Całe szczęście latem można pozwolić sobie na odsłonięcie stóp i ściągnięcie zakrytego obuwia, w którym na ogół jest jednak zbyt gorąco. Najmodniejsze męskie buty na wiosnę to po prostu… klapki! Ale nie takie zupełnie zwyczajne. Klapki mają wyglądać teraz tak, jak gdyby były obuwiem kąpielowym czy wręcz domowym. Nadadzą one stylizacjom fajnego luzu. Pokażą też, że mężczyzna ma w sobie sporą odwagę i dystans do własnego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here