Jak się przygotować do wakacji z czworonogiem

Doskonałym pomysłem są wakacje z psem. Na wakacjach można spędzić czas z pupilem i poświęcić mu wystarczającą ilość uwagi. W ten sposób można również nadrobić chwile, gdy byłeś przytłoczony codziennymi obowiązkami oraz pracą.

Zaplanowanie wakacji z psem

Jeśli jest to twoja pierwsza podróż z czworonogiem to możesz czuć pewne obawy. W tym artykule wyjaśnimy, jak się przygotować do wakacji z psem, a także wymienimy najważniejsze zalety takiego wyjazdu. Komfort psychiczny powinno zwiększyć dokładne zaplanowanie wspólnej podróży z pieskiem. Apteczkę dla psa, czyli zestaw pierwszej pomocy, trzeba koniecznie zabrać na Wakacje z psem.

Niezbędne rzeczy

W odpowiedniej ilości na każdy dzień, należy zapakować leki, jeśli pupil je przyjmuje. Warto pamiętać, że zabezpieczenie przed kleszczami również jest bardzo ważne. Najlepiej zabrać ze sobą sprawdzony preparat, który zapewni działanie ochronne. Najlepiej zakupić taki preparat u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Należy też wziąć specjalne tabletki na chorobę lokomocyjną, jeśli pies wymiotuje w aucie. Można też wybrać się do weterynarza, który poda przeciwwymiotny zastrzyk.

Podróż ze zwierzakiem

Warto dodać, że środki na uspokojenie także można otrzymać u psiego lekarza. Są one przydatne, jeśli piesek zachowuje się niespokojnie w czasie jazdy i jest nerwowy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przed sylwestrem podaje się dokładnie te same tabletki. Trzeba jednak je stosować z wyprzedzeniem kilkudniowym. Niezbędna jest także psia książeczka zdrowia, która potwierdza aktualność szczepień. Warto mieć na uwadze, że miskę i wodę zawsze powinniśmy mieć pod ręką. Podczas podróży zwierzak także powinien mieć dostęp do napoju. Jednak nie zawsze można przyczepić miskę do transportera. Dlatego może się okazać, że konieczne będą postoje. Należy również pamiętać, żeby zabrać zapasową smycz. Adresówkę trzeba koniecznie przyczepić do obroży pupila. W ostatnim czasie popularny jest także nadajnik GPS wpięty w obrożę. Wakacje z psem trzeba zaplanować tak, żeby były niezapomniane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here