Praktyczne wskazówki dotyczące wyjazdu z psem

Chcesz wyjechać na wczasy nad morzem z psem? Nic trudnego! Coraz więcej pensjonatów i hoteli umożliwia zakwaterowanie w pokoju czworonoga. Zanim jednak wybierzesz się na wakacje ze swoim pupilem, musisz pamiętać o kilku szczegółach. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące wyjazdu z psem.

Termin podróży

Choć wydaje się, iż najlepszym terminem na urlop są wakacje. Jeśli jednak wybieramy się na urlop z czworonożnym pupilem, warto dokładnie przemyśleć termin wyjazdu. Dla psa najlepszy czas na wojaże to wiosna lub jesień. Mało prawdopodobne są upały o tych porach roku. Wysoka temperatura powietrza naraża psy na przegrzanie i problemy ze zdrowiem. Co więcej, poza sezonem nad morzem zdecydowanie jest mniej osób, co będzie również niewątpliwym atutem.

Kontrola u weterynarza

Jeśli planujesz dłuższe Wczasy nad morzem z psem, koniecznie najpierw skonsultuj się z weterynarzem swojego zwierzaka. Zadbaj o odrobaczenie, nie zaniedbaj terminu szczepień, szczególnie przeciwko boreliozie, wściekliźnie i tasiemcom. Zabezpiecz pupila przed owadami, takimi jak pchły i kleszcze. Wystarczy założyć psu specjalną obrożę. Weź ze sobą w podróż książeczkę zdrowia zwierzaka, nie wiadomo bowiem, czy nie się nie przyda w nagłej sytuacji.

Karmienie psa

nie każdy wie, że na osiem godzin przed podróżą lepiej jest ograniczyć karmienie zwierzaka. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko, iż będzie się on źle czuł podczas jazdy samochodem, czy pociągiem. Zasada ta nie dotyczy jednak wody. Pies musi mieć jej spory zapas, koniecznie trzeba dbać o jego nawodnienie i na przykład robić częste przerwy w jeździe, by psiak mógł się napić wody, szczególnie jeśli jest gorąco na dworze.

Identyfikacja zwierzęcia

Przed wyjazdem na wczasy z psem, musimy pamiętać, że może zdarzyć się sytuacja, iż pies zaginie. Oczywiście nikomu tego nie życzymy. Jednak w razie problemu pies musi zostać zaczipowany, warto założyć mu także adresówkę, na której napiszemy swoje nazwisko i numer telefonu.

Jak widać, wakacje nad morzem z psem są możliwe, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here