Bukiet frezji i tulipanów to idealna odpowiedź na pytanie jakie kwiaty wybrać na dzień matki.
Obraz Katja S. Verhoeven z Pixabay

Zastanawiasz się jakie kwiaty na Dzień Matki wybrać, żeby nie popełnić faux pas? Ten przewodnik jest dla ciebie!

Jakie kwiaty na Dzień Matki – mowa kwiatów

Doskonale wiesz, że każdy kwiat ma swoje własne znaczenie i można popełnić duży błąd dając kobiecie kwiaty, które będą źle się kojarzyć. Najpopularniejszym przykładem są białe lilie, które pomimo swojego uroku i obłędnego zapachu, uważane są za kwiaty cmentarne. Źle kojarzą się również chryzantemy oraz gerbery. Natomiast róże porównywane są do kwiatów zakochanych, ale czy słusznie? Dlatego też zanim wybierzesz bukiet kwiatów na Dzień Matki sprawdź co mówią różne kwiaty i jak powinno się je dobierać. Natomiast jeśli twoja mam ma kota lub psa, sprawdź najpierw jakie kwiaty cięte są bezpieczne dla zwierząt.

Najlepszy bukiet na dzień matki, to ten, który skłąda sie z jej ulubionych kwiatów. NA zdjęciu bukiet składający się z róż, gerberów i dąbków.
Obraz FelixMittermeier z Pixabay

Jakie kwiaty na Dzień Matki – najpopularniejsze

Kwiaty to klasyczny prezent, który można wysłać z okazji Dnia Matki. Najpopularniejszymi kwiatami na Dzień Matki są tulipany, lilie i pastelowe róże. Wypełniają dom kolorami i zapachami, które przypominają każdemu piękno, które tworzy ziemia i miłość do osoby, która je otrzymała. Kiedy decydujesz, jaki rodzaj kwiatów podarować mamie, naprawdę nie ma złego wyboru, ale jeśli nie wiesz, co wybrać, z przyjemnością przedstawimy ci kilka najpopularniejszych kwiatów dla mam.

  • Tulipany to kwiaty, które kwitną tylko wiosną, więc jest to kwiat sezonowy idealny na Dzień Matki. Dzięki różnorodnym kolorom możesz wybrać tulipana w kolorze, który uwielbia twoja mama. Możesz też jej podarować bukiet mieszany wypełniony różowymi, fioletowymi i czerwonymi tulipanami.
  • Lilie azjatyckie są niesamowitymi kwiatami, które posiadają duży rozmiar i występują w ogromnej liczbie kolorów. To oraz intensywny zapach powodują, że są one świetnymi kwiatami do uzupełnienia kompozycji kwiatowej.
  • Pastelowe róże. Podczas gdy róże są często nazywane romantycznymi kwiatami do wysłania, gdy są w pastelowej kolekcji, róże są idealne na Dzień Matki. Pastel to wiosenna kolorystyka, a miłość, jaką darzysz swoją mamę, często jest jednym z najgłębszych połączeń, jakie masz w życiu, dzięki czemu ten kwiat jest dla niej idealny.

Jakie kwiaty na Dzień Matki – liścik do bukietu

Do każdego bukietu na Dzień Matki warto dołączyć liścik, zwany bilecikiem. Jest to niewielka kartka – pocztówka, na której można zapisać coś od serca. Jako, że kwiaty cięte niestety w końcu więdną, to właśnie ten bilecik pozostaje wspomnieniem po nich. Dlatego warto umieścić na nim coś od siebie, co będzie o nas przypominać. Oto niektóre pomysły:

  • Wspomnienie: napisz o jednym ze swoich ulubionych wspomnień z dzieciństwa. Wspomnienie, które może tylko ty zapamiętasz. Moment kiedy przyprowadziła cię do pracy, a ty podziwiałeś jej biuro i pracę. Czas, kiedy upiekła babeczki na szkolną imprezę w ostatniej chwili. Albo chwilę, w której przeczytała ci książkę i przytuliła cię, co sprawiło, że poczułeś się naprawdę kochany. Te wspomnienia są tym, o co chodzi w życiu i rodzinie, będzie cieszyć się, że poświęciłeś chwilę, aby je przeżyć.
  • Ulubiony cytat: Zawsze jest fajnie, gdy w radiu leci ulubiona piosenka twojej mamy. Czy wspominasz, jak kiedyś podkręciła dźwięk i wyśpiewała swoje serce? A może dzielisz miłość do tekstu z książki, który jest ważny dla was obojga. Cytat z jej ulubionego utworu na pewno przyniesie jej radość i da do zrozumienia, że wiesz co dla niej ważne.
  • Lista powodów: nie ma lepszej wiadomości dla mamy niż opowiadanie jej o wszystkich powodach, za które ją kochasz. Niezależnie od tego, czy powody są duże, czy małe, ta lista będzie ceniona w Dniu Matki w tym roku.
Bilecik do bukietu na dzień matki to bardzo miły gest. warto napisać na nim spersonalizowaną wiadomość.
Obraz Pixabay z Pexels

Jakiego koloru kwiaty na Dzień Matki?

Najpopularniejsze kolory kwiatów na Dzień Matki to różowy, fioletowy i żółty. Zazwyczaj pastelowe kwiaty to świetny wybór na wiosenne dekoracje, w tym Dzień Matki. Wybierz dla niej bukiet różowych róż lub mieszany bukiet z żółtymi liliami, aby rozjaśnić jej nastrój tuż po zimie. Jednak, jeśli chcesz jeszcze bardziej spersonalizować dla niej prezent wybierz jej ulubione kwiaty w jej ulubionym kolorze. Bo przecież nic nie da jej takiej radości jak malutki bukiecik niebieskich niezapominajek, które tak bardzo kocha.

2 KOMENTARZE

  1. […] Wybierając kwiaty cięte na prezent najlepiej sugerować się indywidualnymi preferencjami obdarowanej. Jeśli jednak nie wiemy jakie kwiaty lubi, warto zdecydować się na klasykę, czyli róże. Najlepiej w herbacianym lub pomarańczowym kolorze. Poza tym ładnie prezentują się także bukiety z margerytkami, a także mieszanki gerber z liliami. Jeśli nie mieszkamy w tym samym mieście co nasza babcia, możemy zamówić kwiaty poprzez pocztę kwiatową – dostarczą wybrany przez nas bukiet pod wskazany adres. Warto dołączyć do niego liścik z życzeniami zdrowia i wyrazy pamięci, tak jak do bukietu na Dzień Matki. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here