Leczenie żylaków

Żylaki to nie tylko mało estetyczne żyłki widoczne na nogach, lecz dużo poważniejszy problem, który warto potraktować poważnie. Bardzo łatwo można je rozpoznać, gdyż przybierają postać mało estetycznych poskręcanych żyłek, które przebijają przez skórę. Jaki się ich pozbyć? Czy flebolog Warszawa pomoże?

Przyczyny powstawania żylaków

Przyczyny powstawania nieestetycznych żylaków mogą być różne, dużo zależy od naszego trybu życia, ale także uwarunkowań genetycznych. Z badań wynika, że większe prawdopodobieństw rozwinięcia się żylaków mają kobiety, chociaż problem dotyczy niekiedy także mężczyzn. Niestety w tym wypadku nie chodzi wyłącznie o względy estetyczne, bo żylaki są przesłanką do rozwinięcia się niewydolności żylnej.

Jak leczyć żylaki?

Zacznijmy od tego, że leczeniem i diagnostyką chorób żył zajmuje się flebolog Warszawa. To lekarz zajmujący się przede wszystkim żylakami, ale nie tylko. Decydując się na wizytę u takiego specjalisty, możemy liczyć na fachową poradę oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Klinika flebologii będzie dobrym wyborem, gdyż w tym wypadku trafiamy w ręce najlepszych specjalistów w danej dziedziny, także jest większa szansa na to, że uda nam się pozbyć żylaków raz na zawsze. Metoda leczenia w dużej mierze będzie zależeć od tego, w jakim stadium zaawansowania jest problem. Niekiedy wystarczy stosowanie pończoch lub rajstop uciskowych, w bardziej zaawansowanych przypadkach lepszym wyjściem będzie skleroterapia, inaczej ostrzykiwanie. Polega ona na podaniu do światła naczynia substancji uszkadzającej śródbłonek, to wyzwala stan zapalny i doprowadza do jego zarośnięcia.

Żylaki są nieestetyczne, ale bardzo problematyczne w późniejszym czasie dla naszego zdrowia, dlatego nigdy nie warto ich bagatelizować. Lekarz od żylaków powinien ustalić odpowiednie leczenie, więc warto udać się na taką konsultację. Pamiętajmy, że nieleczone żylaki mogą stanowić duże ryzyko rozwinięcia się niewydolności żył, która z kolei może zakończyć się dla nas tragiczne. Wybierając dobrego specjalistę oraz stosując się do zaleceń lekarza, bez wątpienia będziemy w stanie zwalczyć żylaki i to bez skomplikowanych zabiegów. Ważne jest to, aby nie zwlekać z wizytą u lekarza, tylko udać się na wizytę w momencie, gdy zaobserwujemy u siebie już pierwsze objawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here