Czy makijaż może poprawić twój nastrój? Tak! Kobieta na zdjęciu wpatruje się w dal, siedzi oparta o sofę. NA twarzy ma subtelny makijaż.
Obraz Anastasia Gepp z Pixabay

Niektórzy uważają, że zarówno makijaż, jak i dbanie o siebie mogą stać się obsesją. Inni uważają, że to po prostu dbanie o swój wygląd. Jednak sztuka makijażu to nie tylko wybór produktów, zakupy i siedzenie przed lustrem. Niektórym osobom makijaż i pielęgnacja skóry zapewniają dobre samopoczucie, a także zwiększają pewność siebie. Zabawa makijażem zapewnia również kreatywne i zabawne ujście do wyrażania siebie. Więc jak makijaż może poprawić twój nastrój?

Makijaż może poprawić twój nastrój

Temimah Zucker to terapeutka zaburzeń odżywiania i ekspertka od obrazu ciała, która pokonała anoreksję, mówi w wywiadach jak rutyny kosmetyczne mogą wspierać zdrowie emocjonalne ludzi. Pewnego razu powiedziała: „Zachęcam klientki do szukania sensu w makijażu. Być może odważny kolor ust pokazuje, jak potężne mogą być twoje słowa i myśli. A może korektor polega mniej na ukrywaniu się, a bardziej na byciu świadomym, że niektórzy ludzie zobaczą u ciebie wszystko, a inni nie”. Jak makijaż może poprawić twój nastrój?

Wsparcie przy chorobach psychicznych

Jak widać, makijaż i dbanie o siebie mogą być wsparciem w walce z chorobami psychicznymi. Skupienie się przez kilka minut na prostych czynnościach, które jednak wymagają od nas zaangażowania, zadbają o umysł i uwolnią od stresu i napięcia. Osoby, które mają nieprzyjemne doświadczenia z dzieciństwa związane z kontrolą rodzicielską, mają możliwość odzyskania kontroli nad własnym życiem poprzez makijaż. To pierwszy krok do pełnego odzyskania pewności siebie. Takie osoby od dzieciństwa nie potrafią decydować o sobie i swoich wyborach. Dlatego też mając możliwość dokonywania codziennych wyborów dotyczących makijażu, czy sztucznych rzęs każdego dnia robią krok, aby odzyskać pełną kontrolę.

Kobiety, które interesują się makijażem często kolekcjonują sprzęt do jego nakładania. Na zdjęciu kolekcja pędzli do makijażu, korektory oraz szminki.
Obraz Free-Photos z Pixabay

Jak makijaż może poprawić twój nastrój w trakcie depresji

Ponadto osoby z depresją uznają makijaż i ogólną higienę za sposób na przejęcie kontroli nad swoim zdrowiem i życiem. Depresja przejawia się w tym, że człowiek powoli traci sens, staje się bierny, nie ma ochoty na jakąkolwiek aktywność, a jedyne, czego pragnie, to samotność. Człowiek ma poczucie niezrozumienia ze strony bliskich, wszystko, co dotychczas przyniosło nam radość, jest mu obojętne. Dlatego dzień, w którym osoba cierpiąca na depresję może wstać z łóżka, wziąć prysznic i zrobić makijaż, jest wielkim sukcesem na drodze do wyleczenia. Osoby z fobią społeczną lub lękiem również korzystają z leczniczych efektów makijażu, ponieważ daje im on możliwość założenia „zbroi”, która chroni je przed światem. Dlatego takie osoby często czytają o nowych trendach w makijażu.

Makijaż może poprawić twój nastrój na co dzień

Jednak nie tylko osoby z chorobami psychicznymi odnoszą korzyści z pozytywnego aspektu makijażu. Każdy makijaż może poprawić twój nastrój. Jest to dobry sposób na wykorzystanie go w różnych aspektach życia jako sposobu na osiągnięcie celu.

Czas dla siebie

Niektórzy ludzie traktują makijaż i pielęgnację skóry jako chwilę dla siebie. Żyjemy w pośpiechu, nie mamy czasu skupić się na posiłku, wszędzie się spóźniamy. Jednak coraz więcej osób wie, że to nie jest zdrowe. Dlatego starają się znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Niektórzy próbują czytać przed snem, inni lubią wypić herbatę ziołową, inni uprawiają sport, a jeszcze inni spędzają czas na makijażu i pielęgnacji cery.

Artystyczne hobby

Są też osoby, które używają makijażu jako wyrazu siebie i swojej artystycznej wizji. Swoją twarz, a nawet całe ciało traktują jak płótno, na które nakładają kolejne warstwy, uzyskując misterne dzieło sztuki. Dla jednych jest to fenomenalny makijaż wieczorowy, dla innych makijaż, który całkowicie przemienia ich w inną osobę.

Ostry makijarz może poprawić nastrój opraz może pomóc przemienić się w całkiem inną osobę. Na zdjęciu kobieta ubrana na czarno, z makijażem wystylizowanym na lata 20, XX wieku.
Obraz Rondell Melling z Pixabay

Bądź kobieca

Makijaż to także broń w walce z brakiem pewności siebie czy niską samooceną. Profesjonalnie wykonany makijaż pozwala ukryć niedoskonałości i podkreślić zalety. W ten sposób osoby z niską samooceną są w stanie dostrzec więcej niż tylko wady w sobie. Dlatego każdego dnia coraz bardziej przekonują się, że są wartościowymi ludźmi. Na których inni zwracają uwagę, widząc ich zalety, a nie wady. Pewniej czują się też osoby z dobrze nałożonym makijażem. Może dlatego, że chowają się za swoją „zbroją”, która zmieni ich w kogoś innego. W ten sposób rozwijają przekonanie, że są w stanie realizować swoje cele. Podobny mechanizm działa również w przypadku osób, które chcą być bardziej kobiece. Typowa chłopczyca, która na co dzień „jest tylko kumplem”, dzięki swojemu makijażowi odkrywa swoją kobiecą stronę. To właśnie dzięki niej stawia pierwszy krok w kierunku odnalezienia siebie.

3 KOMENTARZE

  1. […] Sztuczne rzęsy sklejone z naturalnymi dają efekt efektownej „kurtyny”. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji, ale najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kosmetyczki, która dobierze rodzaj rzęs i zdecyduje, która metoda ich aplikacji jest najmniej uciążliwa dla rzęs naturalnych. Zabieg trwa około 1,5-3 godzin, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Przed zabiegiem przyciemnij rzęsy henną, aby łatwiej je rozdzielić. Nawiasem mówiąc, dzięki takiemu rozwiązaniu różnica między naturalnym kolorem a dołączonymi elementami nie jest bardzo widoczna. Natomiast dobrze dopasowane sztuczne rzęsy mogą podnieść naszą samoocenę oraz poprawić humor. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here