Sztuczne rzęsy to wygodny sposób na zaoszczędzenie czasu podczas nakładania makijażu. Kobiety, które wybierają przedłużanie rzęs, mogą wybierać spośród kilku rodzajów produktów i metod. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym zabiegiem jest profesjonalne przedłużanie rzęs u kosmetyczki. Jak się je przeprowadza i jakie są rezultaty?
Sztuczne rzęsy – w domu czy u kosmetyczki?
Sztuczne rzęsy sklejone z naturalnymi dają efekt efektownej „kurtyny”. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji. Są świetną alternatywą na wielkie wyjścia do makijażu wieczorowego. Jednak najlepszym rozwiązaniem na co dzień jest udanie się do kosmetyczki, która dobierze rodzaj rzęs i zdecyduje, która metoda ich aplikacji jest najmniej uciążliwa dla rzęs naturalnych. Zabieg trwa około 1,5-3 godzin, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Przed zabiegiem przyciemnij rzęsy henną, aby łatwiej je rozdzielić. Nawiasem mówiąc, dzięki takiemu rozwiązaniu różnica między naturalnym kolorem a dołączonymi elementami nie jest bardzo widoczna. Natomiast dobrze dopasowane sztuczne rzęsy mogą podnieść naszą samoocenę oraz poprawić humor.

Sztuczne rzęsy – paski i kępki
Najpopularniejszą metodą przedłużania i zagęszczania rzęs są gotowe paski. I chociaż istnieje wiele ich wariantów, ta metoda ma jedną poważną wadę – efekt jest bardzo krótkotrwały. To rozwiązanie polecane na specjalne okazje – bal czy inną imprezę. Kępki rzęs to kolejna metoda na zagęszczanie rzęs. To nic innego jak „nasadka” składająca się z kilku sztucznych rzęs, które przyklejają się do naturalnych rzęs klientki. Niestety ta metoda ma więcej wad – nie jest trwała, rzęsy nie układają się równomiernie. Jednak sam zabieg jest krótki – w przeciwieństwie do metody rzęs 1 do 1 czy innej objętościowej. Paski i kępki mogą też wpisać się w nowe trendy makijażu wieczorowego – wystarczy poszukać kolorowych opcji.
Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy jedwabne
Ten rodzaj rzęs zbudowany jest z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu ich skręt przypomina ten charakterystyczny dla rzęs naturalnych. Ich ogromną zaletą jest lekkość, dzięki czemu nie obciążają rzęs. Warto jednak zaopatrzyć się w grzebień, którym należy czesać je codziennie rano, aby je wyrównać i nadać im pożądany kształt, ponieważ zdarza się, że jedwabne rzęsy lekko się marszczą podczas snu. W rzęsach jedwabnych można bez obaw pływać, nosić soczewki kontaktowe i robić makijaż, ale warto zrezygnować z mocnych, wodoodpornych tuszów do rzęs. Mycie ich niszczy zarówno naturalne, jak i sztuczne rzęsy.
Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy z norek syberyjskich
Największą zaletą rzęs z futra norek syberyjskich jest to, że każda rzęsa ma podobną grubość, ale inną długość, dlatego po sklejeniu najlepiej imitują rzęsy naturalne. Dodatkowo są lekkie i delikatne, nie obciążają prawdziwych rzęs. Zanim jednak zdecydujemy się je założyć, sprawdźmy, czy nie jesteśmy uczuleni na futro z norek. Należy również pamiętać, że jeśli chcemy dodatkowo pomalować rzęsy tuszem do rzęs, powinniśmy wybierać tylko te na bazie wody. Inne mogą niekorzystnie wpłynąć na stan rzęs i skrócić trwałość kleju.
Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy syntetyczne
Najmniej elastyczne i delikatne, ale o najbardziej regularnym kształcie są rzęsy syntetyczne. Na rynku można znaleźć produkty o różnej grubości, długości i stopniu podkręcenia, dzięki czemu łatwiej znaleźć te o najbardziej optymalnych wymiarach. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do rzęs z jedwabiu i futra syntetyczne rzęsy nie wywołują alergii. Rzęsy syntetyczne są jednak mniej elastyczne i lubią się plątać, dlatego uważaj, aby ich nie uszkodzić podczas czesania.

Czy zagęszczanie rzęs jest bezpieczne?
Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne. Wykorzystuje się do tego naturalne produkty, więc ryzyko podrażnień jest minimalne. Po nałożeniu rzęs można skorzystać z basenu i założyć soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji zagęszczonych rzęs – delikatnym, ale dokładnym demakijażu i ich czesaniu. Wtedy efekt będzie trwał dłużej.
Sztuczne rzęsy – przeciwwskazania
Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, ale trzeba liczyć się z cechami naszej skóry. Jedna jest bardziej wrażliwa, druga mniej, a trzecia jest bardzo alergiczna. Jakie są przeciwwskazania do zagęszczania rzęs? Są to: choroby skóry, alergiczne choroby oczu, brak własnych rzęs, zespół suchego oka, jaskra, zaćma, zapalenie spojówek, ropień, opryszczka, alergia na klej do rzęs.
Dokładna aplikacja to nie wszystko!
Precyzyjne przyklejenie sztucznych rzęs to trudna sztuka, ale sposób na skuteczny sukces. Nie zrażaj się pierwszymi porażkami i staraj się jak najdokładniej przeprowadzić aplikację, aby uzyskać naturalny wygląd oprawy oczu. Jednak o sztuczne rzęsy również należy dbać. Nie powinno się ich pocierać, ani używać na nich tuszów do rzęs (za drobnymi wyjątkami). Również silne płyny do demakijażu mogą je uszkadzać.
[…] Dlatego też mając możliwość dokonywania codziennych wyborów dotyczących makijażu, czy sztucznych rzęs każdego dnia robią krok, aby odzyskać pełną […]
[…] też do oprawy oka dodać zdecydowane kreski eyelinerem. Jednym z najpopularniejszych trendów są sztuczne rzęsy. Na wielkie wyjścia można zastosować sztuczne rzęsy na pasku, które kleimy same, lub rzęsy na […]