Wpływ kreatyny na odchudzanie

Kreatyna jest przez wiele osób stosowana w czasie gdy budują masę mięśniową. Można ją jednak również stosować w okresie redukcji, ponieważ kreatyna będzie zatrzymywać procesy kataboliczne które występują w organizmie podczas okresu redukcji masy ciała. Należy jednak pamiętać, że kreatyna sama w sobie nie zachowa nas przed utratą ciężko zbudowanych mięśni. Ważne jest utrzymywanie zbilansowanej diety, jak również zachowanie odpowiedniego deficytu kalorycznego, który nie doprowadzi do zbytniego wyniszczenia organizmu.

Dla osób, które zastanawiają się jaki wpływ ma kreatyna a odchudzanie odpowiadamy, że zatrzymuje ona niszczenie białek mięśniowych. Kreatyna wpływa na regenerowanie się mięśni ponieważ odbudowuje cząsteczki ATP w naszym organizmie. ATP jest podstawowym nośnikiem energii w ciele człowieka. Jeśli będziemy posiadać go w dużej ilości, szybkość regeneracji będzie wyższa. Dodatkowo kreatyna wspomaga usuwanie kwasu mlekowego, który powstaje podczas wysiłku, szczególnie tego anaerobowego. Poza tym zatrzymuje wodę w mięśniach, przez co tkanki są odpowiednio nawodnione a to wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu PH organizmu. Kreatyna często łączona jest z takimi suplementami jak glutamina czy BCAA, które również wpływają w pozytywny sposób na regenerację po treningu. Udowodniono również zwiększone działanie kreatyny przy jednoczesnej suplementacji z chelatami magnezu jak i tauryną.

Dla wielu osób redukcja masy ciała oznacza również spadek siły mięśniowej. Właśnie dzięki kreatynie można temu zapobiec. Odpowiednia suplementacja kreatyną pozwoli zachować siłę, na którą pracowaliśmy przez długi czas. Preparaty które zawierają kreatynę zwiększają regenerację mięśni oraz działają wzmacniająco. Dzięki temu zachowamy siłę i wytrzymałość. W niektórych przypadkach podczas redukcji następuje nawet wzrost siły i wytrzymałości jeśli suplementowana jest kreatyna.

Jak widać kreatyna polecana jest zarówno podczas okresu redukcji jak i budowania masy mięśniowej. Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jeden z nielicznych suplementów, którego działanie jest rzeczywiście udowodnione naukowo i zawiera się ona w kategorii A suplementów. Odpowiednia suplementacja pozwoli zachować siłę, jak również ilość i jakość masy mięśniowej. Mięśnie zachowają swój wygląd, co sprawi, że przy redukcji będą one wyraźniejsze i nasza rzeźba będzie lepiej się prezentować. Dodatkowo wytrzymałość również będzie zachowana. Poza tym warto wspomnieć o udowodnionym działaniu kreatyny na pracę mózgu, oraz o niwelowaniu negatywnych skutków niedoboru snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here