Angielskie domy są niskie, ale bardzo przyjemne
Photo by Liv Cashman on Unsplash

Angielski wiejski styl podkreśla przytulność i związek z naturą. Elementy są zaczerpnięte z angielskich wiejskich domów, które często mają strome dachy kryte strzechą, wypielęgnowane tereny i bujne ogrody. Wystrój może być swobodny lub formalny, a nacisk kładzie się na funkcjonalność, a nie na styl. Meble utrzymane są w tradycyjnym stylu, a pokoje są pełne kolorów. Niezależnie od tego, czy dom to mały domek, czy rozległa posiadłość, angielskie dekoracje wiejskie emanują ciepłem, wygodą i miłością do rodziny.

Angielski wiejski styl jest niepowtarzalny, tak samo jak angielska wieś.
Photo by Megan Andrews on Unsplash

Tradycyjne style mebli

Style mebli są tradycyjne, takie jak styl królowej Anny czy wiktoriański. Sofy i krzesła są zwykle głęboko osadzone i obite wzorzystymi tkaninami. Regały wystawowe, wbudowane półki na książki i szafki z porcelaną w całym domu prezentują cenne przedmioty i rodzinne pamiątki, takie jak słomiane kosze i zestawy do herbaty. Ten styl podkreśla funkcjonalność mebli, które wyglądają na zużyte. Meble używane można pomalować, a następnie lekko przeszlifować, aby nadać im postarzały wygląd.

Angielski wiejski styl: meble drewniane

Dominującym materiałem do produkcji mebli jest drewno, które wpisuje się w naturę. Drewno może być jasne, ciemne, a nawet pomalowane, pokryte szablonem i postarzane. Stoły, komody i regały są zwykle wykonane z dębu, mahoniu lub sosny. Akcenty meblowe, takie jak uchwyty szuflad wykonuje się z mosiądzu.

Tekstylia

Rzucane poduszki lub tapicerowane poduszki łagodzą wygląd drewnianych krzeseł i siedzisk przy oknie. Tkaniny są obfite i różnorodne, od tapicerowanych sof po spódnice stołowe. Marszczone poduszki i koronkowe elementy okienne zmiękczają pokoje w całym domu. Perkal, kwiatowe wzory i adamaszki to powszechne wybory i wszystkie można umieścić razem w tym samym pomieszczeniu.

Angielski wiejski styl: wykorzystanie koloru

Kolorystyka obfituje w angielskie dekoracje wiejskie. Odcienie czerpie się z natury, znajdują się w tym róże i żółcie z róż w angielskim ogrodzie lub zielenie z falistych wzgórz wsi. Kolory mogą być żywe lub przytłumione, a styl zawiera wiele wzorów, zwłaszcza kwiatowych. Paleta kolorów to zwykle trzy lub cztery kolory i sprawia, że pomieszczenie będzie wyglądać przytulnie, zachęcająco i zamieszkane. Chociaż angielskie kuchnie wiejskie często mają białe szafki, blaty i akcesoria są zwykle w kolorze.

Wzory

Popularne są wzorzyste tapety, a na dywanach zazwyczaj pojawiają się również wzory kwiatowe. Angielski styl wiejski może być bogaty, ale nie powinien być przytłaczający. Elementy z dużymi wzorami łączy się z delikatnymi, na przykład poduszki w printy w kwiaty dodaje się do kanapy w kratę. Stosowanie podobnych palet kolorów we wzorach zapobiega przytłaczaniu. Pokrowce na sofy i krzesła to łatwy sposób na wprowadzenie do pokoju wzorów i kolorów w angielskim stylu wiejskim bez kupowania nowych mebli. Narzuty mogą być wykonane na zamówienie, ale sklepy detaliczne sprzedają pokrowce pasujące do standardowych sof i krzeseł.

Angielski wiejski styl: szczegóły

Angielskie dekoracje wiejskie obejmują wiele akcesoriów i detali z epoki, takich jak belki stropowe, boazerie i drewniane podłogi. Podobnie jak w stylu skandynawskim. Używa się lamp, świec i tradycyjnych żyrandoli zamiast oświetlenia wpuszczanego. W większości domów znajduje się kominek. Natomiast duży portret rodziny wiesza się na płaszczu lub eksponuje na ścianie. Stare migawki rodzinne można również powiększać i umieszczać w ramkach. Pamiętaj, że niektóre sklepy oferują przywrócenie wyblakłych lub pomarszczonych zdjęć, dzięki czemu możesz użyć (lub powiększyć) rzeczywiste stare zdjęcia. Dodatki takie jak fotografie, ręcznie robione narzuty i poduszki, podkreślają więzi rodzinne.

Ekstra kolor to w stylu angielskiej wsi coś ważnego.
Photo by Markus Spiske on Unsplash

Małe akcenty dodają szczegółów do domu

W całym domu można rozrzucić wazony wypełnione świeżymi kwiatami z ogrodu lub kosze z suszonymi kwiatami. Kompozycje kwiatowe, a także inne akcesoria powinny być proste. Pchle targi i wyprzedaże garażowe to doskonałe miejsca do wyszukiwania angielskich akcesoriów wiejskich. Zwróć uwagę na zasłony z koronki lub kwiatowe wzory oraz proste przedmioty, które odzwierciedlają wygodę domu, takie jak wieszak na kapelusze lub sosnowa skrzynia. Angielski styl wiejski nie powinien wyglądać na zaplanowany ani zaprojektowany, ale raczej wynikać z mieszkania w domu przez pokolenia.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here