Butelki z filtrem świetnie sprawdzają się w terenie. NA zdjęciu czerwona metalowa butelka na wodę.
Photo by Evan Wise on Unsplash

Butelki z filtrem są już od jakiegoś czasu i są wymienione i polecane na prawie każdej stronie internetowej poświęconej podróżom, turystyce i wędrówkom. Istnieje wiele filmów, które chwalą się, jak niesamowite są butelki z filtrem, jak długo wytrzymują. A także jak w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników na wodę, jak niewielki wpływ mają na nasze środowisko.

Butelki z filtrem – czy naprawdę ich potrzebujesz?

Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem, turystą, rowerzystą czy osobą spędzającą czas na świeżym powietrzu, prawdopodobnie będzie to jeden z najlepszych elementów wyposażenia, jaki kupisz. Jednak nawet jeśli nie uprawiasz sportu to butelka z filtrem świetnie sprawdzi się jako klasyczny element EDC.  Zatem czy naprawdę potrzebujesz butelki z filtrem? Tak! Chyba, że masz przez cały dzień świetny dostęp do świeżej wody.

Butelki na wodę wykonane są z różnych materiałów.
Photo by Joan Tran on Unsplash

Jak wybrać butelkę z filtrem?

Woda. To źródło wszelkiego życia i daje nam siłę, niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy czy biegamy w maratonie. Woda ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu na każdym poziomie. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat na rynku pojawiło się kilka różnych rodzajów butelek na wodę. W ten sposób można zaspokoić wyjątkowe potrzeby różnych czynności. Teraz możesz znaleźć butelki na wodę o różnych rozmiarach, kształtach, materiałach, dyszach do picia, poziomach izolacji i innych specyfikach.

Po co ci butelki z filtrem?

Przy tak wielu rodzajach butelek na wodę do wyboru, ważne jest, aby najpierw określić, do czego będziesz ich używać. Butelka wody odpowiednia do biegania będzie daleka od tej, w której można nosić gorący napój. Obie będą wyglądać inaczej niż ta, którą zabrałbyś na wędrówkę z plecakiem.

Rozmiar

Po określeniu celu, musisz znaleźć butelkę o odpowiednim rozmiarze lub pojemności, która pokrywa się z twoją preferowaną aktywnością. Pojemność można mierzyć w mililitrach płynu lub litrach i zazwyczaj waha się od pół litra do litra. Najbardziej aktualne szacunki ekspertów sugerują, że mężczyźni powinni codziennie pić około 3 litrów wody. Podczas gdy kobiety powinny pić około 2,2 l. Podczas wszelkich forsownych ćwiczeń fizycznych, takich jak bieganie, z reguły należy pić około 100 – 200 ml co 20 minut.

Kształt

Kształt twojej butelki z wodą będzie zależał od tego, do czego jej używasz. Butelki na wodę do biegania powinny być na tyle smukłe, aby wygodnie mieściły się w dłoni. Butelki z filtrem na wodę najlepsze do uprawiania turystyki pieszej zazwyczaj mieszczą więcej płynu i dlatego są większe. Jeśli planujesz przechowywać je w bocznym rękawie plecaka, aby mieć do nich łatwy dostęp, upewnij się, że są wystarczająco smukłe, aby się zmieścić.

Butelki z filtrem: materiały

Tworzywa sztuczne: butelki na wodę są wykonane z szerokiej gamy materiałów, które oferują różne korzyści, wyjątkowo dostosowane do różnych czynności. Plastikowe butelki na wodę są niewiarygodnie wytrzymałe i wytrzymają prawie każde nadużycie. Być może słyszałeś o plastikowych butelkach na wodę, które zawierają substancję chemiczną zwaną bisfenolem A (BPA). BPA może przenikać do wody i żywności. Jednak większość plastikowych butelek dostępnych obecnie na rynku nie zawiera bisfenolu A i są oznaczone jako takie.

Stal nierdzewna: znajdziesz również butelki na wodę ze stali nierdzewnej i termosy które zapewniają lepszą izolację niż tworzywa sztuczne, utrzymując gorące i zimne napoje zimne. Ale także łatwiej się wgniatają niż plastikowe butelki i są zazwyczaj cięższe. Te butelki na wodę i termosy mają konstrukcję dwuścienną, która zapewnia im doskonałe właściwości izolacyjne. Najlepsze butelki na wodę mogą nawet utrzymywać napoje zimne lub gorące przez cały dzień.

Dobrej jakości butelki na wodę wytrzymają każdą podróż.
Photo by Steinar Engeland on Unsplash

Dysze

Wybór butelki na wodę z dyszą może być idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy musisz pić w drodze, na przykład podczas jazdy na rowerze lub biegania. Dysze umożliwiają kontynuowanie treningu bez konieczności zatrzymywania się, aby zdjąć pokrywkę, a ty nie będziesz się rozlewać i rozlewać podczas próby popicia z butelki z szeroką szyjką.

3 KOMENTARZE

  1. […] Woda jest niezbędna do przetrwania na łonie natury. Im dalej od utartej ścieżki idziesz, tym szybciej wydaje się, że się kończy. Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie każdy kamper, jest utknięcie bez świeżej wody. Zwłaszcza, że ​​picie wody ze stawu lub jeziora może spowodować poważne choroby wywołane przez bakterie. Nawet jeśli dzicz, w którą się wybierasz, znajduje się zaledwie kilka stóp od samochodu, zaopatrz się w uniwersalną butelkę z filtrem wody. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here