Co zabrać na kemping? Oto lista najpotrzebniejszych sprzętów. NA zdjęciu: mężczyzna leżący w namiocie, widać jego nogi, wejście do namiotu i niesamowity widok na góry.
Photo by Dominik Jirovský on Unsplash

Spędzenie tygodnia na łonie natury może być niesamowitą przygodą lub koszmarem, dlatego zastanów się dobrze co zabrać na kemping. Zwykle dobre lub złe wrażenia z biwakowania sprowadzają się do jednego czynnika: tego, co spakowałeś (lub nie spakowałeś) na podróż. Posiadanie w plecaku niezbędnych przedmiotów kempingowych może oznaczać różnicę między spokojnymi wakacjami wśród drzew a jazdą do najbliższej izby przyjęć.

Co zabrać na kemping: namiot

Nawet jeśli wolisz spać pod gwiazdami, na wszelki wypadek zawsze powinieneś mieć pod ręką namiot lub inne awaryjne schronienie. W przeciwnym razie potop o północy, dziwaczna śnieżyca lub ciężka rosa z pewnością sprawią, że będziesz przemoczony, nieszczęśliwy i zagrożony hipotermią. Namiot może również chronić ciebie i twój sprzęt przed silnymi wiatrami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz najlepszy namiot dla dwóch osób, czy większy namiot w stylu kabiny. Sprawdź czy masz ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria: linę, maszty namiotowe, kołki i siatkę przeciw owadom.

Kobieta i mężczyzna siedzą na "tarasie" przed przyczepą kempingową. Zmierzcha.
Photo by Blake Wisz on Unsplash

Butelka na wodę

Woda jest niezbędna do przetrwania na łonie natury. Im dalej od utartej ścieżki idziesz, tym szybciej wydaje się, że się kończy. Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie każdy kamper, jest utknięcie bez świeżej wody. Zwłaszcza, że ​​picie wody ze stawu lub jeziora może spowodować poważne choroby wywołane przez bakterie. Nawet jeśli dzicz, w którą się wybierasz, znajduje się zaledwie kilka stóp od samochodu, zaopatrz się w uniwersalną butelkę z filtrem wody.

Co zabrać na kemping: zapalniczka lub krzesiwo

Kemping nie jest tym samym bez ciepłego, trzaskającego ogniska, więc będziesz potrzebować narzędzi, aby szybko je rozpalić. Obozowicze mogą rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa z karty multitool, zapałek lub zapalniczki. Jeśli zdecydujesz się na zapałki, upewnij się, że są wodoodporne. Nie jest złym pomysłem spakowanie dwóch sposobów na wypadek, gdyby jeden zawiódł. Weź ze sobą trochę podpałki, jak sucha kora lub paski gazety, w wodoodpornym pojemniku. Znalezienie suchej podpałki, gdy jej potrzebujesz, może być wyzwaniem na świeżym powietrzu.

Apteczka

Jest mało prawdopodobne, aby podczas biwakowania doznał obrażeń zagrażających życiu, ale nawet długi dzień wędrówki może spowodować pęcherze, które wymagają bandażowania. Również małe skaleczenia i zadrapania mogą szybko ulec zakażeniu, jeśli nie są zabezpieczone. Dlatego należy mieć pod ręką bandaże i środki antyseptyczne. Twoja apteczka powinna zawierać również inne niezbędne rzeczy: nożyczki, klej, gazę, mydło, osłonę ust do RKO i gwizdek ratunkowy. Pamiętaj, aby wrzucić również butelki z filtrem przeciwsłonecznym i środkiem odstraszającym owady. Oparzenia słoneczne i ukąszenia przez owady mogą zakończyć podróż tak szybko, jak każda rana szarpana.

Co zabrać na kemping: scyzoryk lub multitool

Scyzoryk lub mały multitool to najlepsze uniwersalne narzędzie na zewnątrz. Nożem można przyciąć linę, przeciąć żyłkę wędkarską, pokroić w kostkę przynętę, pokroić ser lub kiełbasę, otworzyć szczelnie zamknięte opakowanie, naostrzyć patyk, poradzić sobie ze splątanymi winoroślami, dokręcić śrubę lub oskórować małe zwierzę. Bez noża takie zadania stają się wręcz niemożliwe. Jeśli zostawisz nóż w domu, spodziewaj się często frustracji. Wybierając się na kemping warto zabrać ze sobą toporek turystyczny. Dzięki niemu poradzisz sobie z narąbaniem drewna na ognisko czy wykarczowaniem krzaków pod namiot.

Ubrania odpowiednie do pogody

Kemping oznacza posiadanie tylko kilku zmian ubrań, dlatego ważne jest, aby były suche. Chodzenie w wilgotnych ubraniach jest nie tylko nieprzyjemne, ale może być niebezpieczne w chłodniejszych klimatach, gdzie problemem jest hipotermia. Ponadto mokry sprzęt jest ciężkim sprzętem, co może utrudniać niesienie plecaka. Wybierz lekką, wodoodporną kurtkę przeciwdeszczową, która pomieści wiele warstw odzieży. Jeśli nie zakryje również twojego plecaka, rozważ zakup dodatkowego worka przeciwdeszczowego, aby zabezpieczyć swój sprzęt.

Osoby siedzące przy ognisku w lesie
Photo by Tegan Mierle on Unsplash

Co zabrać na kemping: papier toaletowy

Zagorzali survivalowcy mogą postrzegać papier toaletowy jako niepotrzebny luksus na świeżym powietrzu, ale wielu wczasowiczów przysięga, że jest to konieczne. Kora i liście są kiepskimi substytutami latryny, zarówno pod względem komfortu, jak i higieny, a spierzchnięte „plecy” mogą sprawiać, że siedzenie będzie bolesne. Wiadomo również, że na kempingach z łazienkami czasami zabrakło papieru. Jeśli biwakujesz w głębokim lesie i obawiasz się wpływu używania papieru toaletowego na środowisko, kup taki, który jest biodegradowalny lub weź worek na śmieci do utylizacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here