Moltitool do EDC powinien być mały i lekki tak jak multitool Laethermana na zdjęciu
Photo by Andrik Langfield on Unsplash

Jeśli chodzi wyposażenie Everyday Carry, to posiadanie odpowiedniego narzędzia do pracy może zadecydować o sukcesie, dlatego musisz się zastanowić jaki multitool do EDC wybrać.

Multitool do EDC – niezbędny czy zwykły gadżet?

Ale jeśli nie jesteś wykonawcą, pomysł noszenia wszędzie całej skrzynki z narzędziami jest po prostu niepraktyczny. Dlatego tak wiele osób uważa, że ​​narzędzie wielofunkcyjne jest istotną częścią każdej EDC. Dobre narzędzie wielofunkcyjne zapewnia szybki dostęp do wielu przydatnych narzędzi w opływowym, kompaktowym opakowaniu, które można zmieścić w kieszeni. Istnieje szeroki wybór narzędzi wielofunkcyjnych. Od tradycyjnych projektów motyli po unikalne narzędzia jednoczęściowe (karta multitool). Wszystkie one pomagają osiągnąć więcej niż to, co możesz zrobić gołymi rękami. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś, co pomoże ci w projektach zrób to sam, próbujesz znaleźć odpowiedni multitool na co dzień, czy po prostu szukasz dobrego otwieracza do puszek i butelek. Masz do dyspozycji wielofunkcyjne narzędzie. W tym przewodniku wyjaśnimy, czego szukać w narzędziu wielofunkcyjnym EDC i polecimy najlepsze z najlepszych.

Karta surviwalowa to świetny zamiennik multitoola do EDC - na zdjęciu zegarek, karta, telefon i słuchawki
Photo by Obi Onyeador on Unsplash

Jak wybrać najlepszy multitool do EDC

Rozważ funkcje i narzędzia, które chcesz mieć w swoim multitoolu. Dobre narzędzie wielofunkcyjne EDC powinno zapewniać równowagę między funkcjami, z których faktycznie korzystasz, a niektórymi, których możesz potrzebować w mgnieniu oka. Niektórzy wolą ograniczać się do tego, co najistotniejsze. Podczas gdy inni szukają narzędzi wielofunkcyjnych z dodatkowymi funkcjami, których mogą potrzebować „na wszelki wypadek”. Jeśli chodzi o to, co jest niezbędne. Prawdopodobnie będziesz potrzebować multitoola, który ma przynajmniej nóż, parę szczypiec, kilka śrubokrętów i otwieracz do puszek i butelek.

Rozmiar jest równie ważny

W końcu im mniejsze jest narzędzie, tym mniejsze są zwykle zadania, które można wykonać z nim w ręku. Z drugiej strony, jeśli masz większe i cięższe narzędzie do noszenia, możesz zamiast tego zostawić je w domu. Wybierz coś na tyle małego, by móc go nosić ze sobą każdego dnia. Jednocześnie na tyle dużego, by było wygodne i skuteczne w wykonywaniu zadań, do których go używasz. Zastanów się też nad ceną i  określ do jakiej kwoty chcesz wydać. Najlepiej wybierać multitool do 100 zł.

Multitool do EDC: Leatherman WINGMAN

Niedawne wejście Leathermana na rynek EDC spotkało się z pewnym sceptycyzmem co do tego, czy byliby w stanie odtworzyć swoją charakterystyczną trwałość i wszechstronność na nośniku, który byłby zarówno mniejszy, jak i lżejszy niż popularne modele. Takie jak SIGNAL czy CHARGE. WINGMAN, choć nie tak mały, jak niektóre inne narzędzia EDC, udowadnia, że ​​potrafią to zrobić. Ma smukły profil, który ładnie przylega do biodra. Nie jest też zbyt wysoki. Jadąc autem nie muszę czuć, jak wbija mi się w bok, jak robi się to z innymi, większymi narzędziami. Jest lekki jak piórko.

Victorinox SwissCard Lite

Pomyśl o SwissCard Lite jako bardziej mobilnym zestawie narzędzi wbudowanym w pakiet wielkości karty kredytowej, który zmieści się w portfelu. Pasuje do 13 różnych funkcji, które można wyciągnąć z przezroczystego plastikowego korpusu, w tym pary sprężynowych nożyczek, małego noża i pęsety. Dla dodatkowej wygody, SwissCard Lite zawiera wbudowaną latarkę LED. Dzięki czemu możesz pokryć podstawy EDC jednym z kompaktowych narzędzi wielofunkcyjnych, które możesz nosić.

Multitool do EDC: Gerber DIME

DIME reprezentuje pragnienie producenta ostrzy i narzędzi Gerber, aby zagarnąć rynek eleganckimi, wysokowydajnymi multitoolami, które nie rozbiją banku. Jest tutaj dziesięć narzędzi, głównie standardowe. Szczypce sprężynowe są miłym akcentem dla modelu z tego końca spektrum cenowego i szczerze mówiąc nieco nieoczekiwane. Nożyczki są ostre i wydają się być dobrze zaprojektowane, chociaż prawdopodobnie są zbyt małe, aby wykonać jakiekolwiek rzeczywiste cięcie.

Na zdjęciu męska dłoń trzyma multitool niewielkich rozmiarów. W tle rzeka i las.
Photo by Carter Yocham on Unsplash

Multitool do EDC: Lever Gear BitVault

Lever Gear BitVault to kolejna opcja wielofunkcyjnego narzędzia, która pozwala nosić wiele bitów, aby dopasować się do Twoich zadań na cały dzień. Ale jest nieco mniejszy niż wiele innych narzędzi do przechowywania bitów. Wodoodporny obszar do przechowywania może nawet służyć do przechowywania ważnych niezbędnych rzeczy, które nie są zwykłymi końcówkami sześciokątnymi. Dzięki temu możesz na przykład nosić leki na pęku kluczy, nie martwiąc się, że wszystko zmoknie, zanim zaczniesz go używać. Jeśli szukasz narzędzia towarzyszącego do zarządzania bitami w twoim EDC, a także bezpiecznego przechowywania kilku drobnych niezbędnych rzeczy, rozważ BitVault.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here