Multitoole do 1000 zł, często nadają się już jako sprzęt survivalowy, ponieważ posiadają piłkę do drewna. Na zdjęciu męzyczna piłuje gałąź za pomocą multitoola.
Photo by Markus Spiske on Unsplash

Wybór multitoola nie jest prostym zadaniem. Należy skupić się nie tylko na tym co oferuje samo narzędzie, ale też na tym co możemy otrzymać od producenta. Jeśli decydujesz się na multitool do 500 zł, to pewnie doskonale wiesz, czego od niego oczekujesz. Dziś zatem szybki przegląd najlepszych multitooli w przedziale od 100 do 500 zł.

Multitool do 500 zł, na co można liczyć?

Jeśli interesuje cię multitool do 500 zł to możesz liczyć na to, że wybór nie będzie prosty. Do stawki dochodzą nam bowiem dodatkowo najbardziej znane firmy, takie jak Gerber czy Leatherman. Firmy te odznaczają się nie tylko sprzętem najwyższej jakości, ale też dobrym podejściem do klienta. Leatherman daje chociażby na swój sprzęt 25 lat gwarancji. Co do samego sprzętu, przy multitoolach do 500 zł możemy liczyć już na wysokiej jakości stal nierdzewną oraz wykończenia w zytlu.

Mooltitool do 500 zł – przegląd modeli

Jeśli już wiesz jak wybrać idealny multitool dla siebie, to zapraszamy do zapoznania się z naszym przeglądem narzędzi multitool do 500 zł. W nim znajdą się zarówno rozwiązania uniwersalne do codziennego EDC (ang. Everyday carry – ekwipunek dźwigany codziennie), jak i świetne rozwiązania survivalowe.

Moltitoole do 500 zł, jak wybrać najlepszy, na zdjęciu poręczny multitool Laethermana w kolorze niebieskim, złożony, leżący na czarnym stole.
Photo by Dennis Klicker on Unsplash

Gerber Bear Grylls Ultimate

Gerber słynie ze współpracy z najpopularniejszym survivalowcem na świecie – Bear’em Gryllsem. On testuje ich narzędzia, oni sygnują jego nazwiskiem swoje najlepsze multitoole. Wśród nich można znaleźć Ultimate Multitool, który skrywa w sobie 12 elementów ze stali nierdzewnej. Elementy te schowane są w ergonomicznym uchwycie, który skrywa w sobie konstrukcję ze sprężynującymi szczypcami. Oprócz nich znajdziemy tam również: nóż, ząbkowany nóż, piłę, wkrętak krzyżykowy, mały i średni płaski śrubokręt, pętelka na linkę, otwieracz do butelek, otwieracz do puszek, nożyczki, przecinak do drutu. Całość dodatkowo chowana w praktycznie niezniszczalnym nylonowym pokrowcu. Ważnym elementem jest też możliwość obsługi jedną ręką. Długość po otwarciu 160 mm (102 po złożeniu), waga 249g.

Gerber Crucial

Zdecydowanie mniejszy od poprzedniego modelu, zawiera bowiem jedynie 8 różnych narzędzi, a w tym: ostrze częściowo ząbkowane, kombinerki płaskie, kombinerki uniwersalne, przecinak do drutu twardego, mały śrubokręt krzyżakowy, mały śrubokręt płaski, hak do cięcia pasów, stalowy klips. Jest jednak idealną pozycją dla osób, które szukają multitoola do EDC jako narzędzia uniwersalnego. Całość wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej pokrytej czarną matową farbą. Szkielet powstał natomiast z niezwykle lekkiego aluminium. Niezwykle poręczny i nadający się do używania jedną ręką. Po rozłożeniu ma zaledwie 138 mm (91 mm po złożeniu). Ultralekki: 142g.

Leatherman Super Tool 300

Najbardziej rozpoznawalny multitool z oferty Leathermana. Jest to odświeżona wersja klasycznego Super Tool. Konstrukcja opiera się o masywne kombinerki, które mają wymienne ostrze do drutu. Wokół rękojeści zmieszczono aż 19 dodatkowych narzędzi, a w nich: kombinerki płaskie, kombinerki standardowe, standardowy przecinak do drutu (wymienny), przecinak do drutu twardego (wymienny), przecinak do drutu wielożyłowego, przyrząd do zdejmowania izolacji, ostrze gładkie, ostrze ząbkowane, piła do drewna, szpikulec/szydło, miarka (9 cali/22 cm), otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, pilnik do metalu i drewna, śrubokręt krzyżak, mały, średni i duży śrubokręt płaski, wysuwane kółko do kluczy. Po złożeniu zajmuje zaledwie 115 mm. Waga 272 g. Gwarancja udzielana przez producenta: 25 lat.

Multitool Leatherman Style PS, najmniejszy i najlżejszy multitool do 500 zł
Obraz Jean van der Meulen z Pixabay

Leatherman Style PS

Style PS od Leathermana to jedno z najtańszych narzędzi w tym zestawieniu, a to dlatego, że jest jednym z mniejszych. Charakteryzuje się on bowiem lekką, ażurową konstrukcją, która zakończona jest karabinkowym zapięciem. Wyróżniają ją jednak wkładki usztywniające wykonane z włókna szklanego. Szkielet oraz narzędzia wykonano ze stali nierdzewnej. Wśród narzędzi znajdziemy 8 najpotrzebniejszych: sprężynujące kombinerki płaskie, sprężynujące kombinerki standardowe, sprężynujący przecinak do drutu, sprężynujące nożyczki, mały śrubokręt płaski/krzyżak, pęseta, pilnik do paznokci i karabińczyk/otwieracz do butelek. Całość po złożeniu zajmuje zaledwie 75 mm, waga ultralekka: 44,5g. Idealny sprzęt do umieszczenia w EDC. Gwarancja: 25 lat.

Nie znalazłeś nic dla siebie? Jeśli wolisz coś tańszego? Sprawdź propozycje multitooli do 50 zł i multitoole do 100zł. Dla koneserów wyższej jakości sprzętu polecamy multitoole do 1000zł.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here