Multitool Leatherman - jeden z modeli multitool brelok
Obraz Jean van der Meulen z Pixabay

Niezależnie czy jesteś profesjonalistą, który szuka niezawodnego sprzętu na co dzień, czy trochę gadżeciarzem, który lubi drogie i dobre sprzęty w swoim ekwipunku to jesteś w dobrym miejscu. Z nami dziś zdecydujesz jaki multitool do 1000 zł dołączyć do swojego EDC lub skrzyni z narzędziami.

Multitool do 1000 zł – najpopularniejsze marki

Jeśli chodzi o kategorię multitool do 1000 zł to na półce zostają już tylko najlepsi z najlepszych. Wśród nich mamy do wyboru Leathermana, który oferuje między innymi 25 lat gwarancji na swój sprzęt. Gerbera, który słynie z najlepszych multitooli survivalowych oraz do stawki dołącza Victorinox, który słynie raczej ze scyzoryków niż z multitooli. Przy takim zestawieniu wybór idealnego multitoola nie będzie już tak prosty, jak się to może wydawać na pierwszy rzut oka. Wiesz już jaki jest twój idealny multitool?

Multitool do 1000 zł to coś więcej niż nóż. Na zdjęciu nóż Opinel trzymany w ręku przez mężczyznę.

Jaki multitool do 1000 zł – ranking

Zastanawiasz się jaki multitool do 1000 zł wybrać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych narzędzi w tym przedziale. Znajdziesz tam zarówno narzędzia profesjonalne i specjalistyczne, narzędzia idealne na wyprawy survivalowe i bushcraftowe, jak i lekkie i wytrzymałe multitoole uniwersalne idealne do EDC (ang. everyday carry – ekwipunek dźwigany codzienne).

Survival multitool Gerber Multi-Plier 800 Legend

Jak sama nazwa wskazuje to multitool legenda. Najpopularniejszy z modeli survivalowych Gerbera. Lekki, wytrzymały, niezawodny. Wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, obudowany aluminiową ramą z gumowymi wkładkami, które poprawiają chwyt. Może i nie zawiera dużo narzędzi, bo zaledwie 11, ale wśród nich znajdziemy te najpotrzebniejsze: szczypce, wymienny wolframowy przecinak do drutu, nóż z częściowo ząbkowanym ostrzem, wkrętak krzyżak, pały, średni i duży płaski wkrętak, otwieracz do butelek, nożyczki, wymienna piłka RemGrit oraz pilnik. Wszystko zamknięte w kompaktowej wielkości, po złożeniu ma 108 mm i 253 g. Idealny jako uniwersalny multitool do EDC.

Gerber Center-Drive Plus

Kolejny multitool ze stajni Gerbera. Tym razem zdecydowanie większy. Posiada także rozkładany wkrętak, który układa się w linii prostej do osi multitoola nadając mu maksymalnie wygodną pozycję. Całość można bez problemu obsłużyć jedną ręką. Wersja Plus oferuje również wytrzymałe etui skórzane. Sam multitool jest narzędziem bardzo rozbudowanym. Zawiera 14 elementów w tym: wysuwane kombinerki, wymienny przecinak do drutu, ostrze o częściowo ząbkowanej krawędzi, ostrze ząbkowane, śrubokręt na bity, uchwyt na dodatkowy bit, linijka w centymetrach i calach, otwieracz do butelek, wyciągacz gwoździ, szydło, drobno i grubościerny pilnik, otwór na smycz/linkę, nożyczki, zestaw 12 wymiennych bitów. Całość wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Idealne narzędzie jako multitool uniwersalny. Wymiary po złożeniu: 120 mm, waga 270 g.

Multitoole do 1000 zł, często nadają się już jako sprzęt survivalowy, ponieważ posiadają piłkę do drewna. Na zdjęciu męzyczna piłuje gałąź za pomocą multitoola.
Photo by Markus Spiske on Unsplash

Victorinox SwissTool Spirit X

Victorinox słynie z najwyższej jakości scyzoryków i patrząc na ich linię multitooli można poznać tę samą smukłą sylwetkę. Jednak w tym miejscy kryje ona zdecydowanie więcej niż tylko ostrze i najpotrzebniejsze pilniki. Spirit X zawiera bowiem aż 24 różne narzędzia, takie jak: duże ostrze, szpiczaste kombinerki, dłutko, rozwiertak, szpikulec, śrubokręty przecinak do miękkiego i twardego drutu, otwieracz do puszek i kapsli, przyrząd do otwierania skrzyń, nożyczki, pilnik do metalu, piła do metalu, piła do drewna, skrobak do kabli, ostrze do przecinania izolacji kabli. Całość upchnięta w wysokiej jakości obudowie ze stali nierdzewnej. Narzędzie rozbudowane, a jednocześnie w pełni kompaktowe. Po złożeniu ma jedynie 105 mm i wagę 209 g. Świetnie się sprawdzi jako wyposażenie EDC.

Victorinox SWISSTOOL X Plus RATCHET 115

X Plus RATCHET to kolejna mocno rozbudowana propozycja od Victorinoxa. Jest chyba największym multitoolem dostępnym ogólnie, zawiera aż 38 różnych narzędzi, które możesz obsługiwać jedną ręką. Wśród nich: klucz grzechotka (30 nm), miarki (cale i centymetry), szpiczaste kombinerki, miniśrubokręt, śrubokręty 2 mm, 3 mm, 6 mm, przecinak do miękkiego i twardego drutu, otwieracz skrzyń, ząbkowane ostrze, nożyczki, pilnik do metalu, piła do metalu, piła do drewna, hak wielofunkcyjny, dłuto 7 mm, narzędzie do przycinania izolacji, czy zestaw bitów. Całość wraz z obudową wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. a wszystko to w skórzanym etui. Pomimo rozbudowania nadal pozostaje narzędziem w pełni kompaktowym, po złożeniu ma jedynie 115 mm i wagę 289 g. Idealny jako multitool uniwersalny.

Leatherman Signal

Leatherman Signal to jedyny Leatherman w tym zestawieniu. Jest to także jedyny w nim multitool survivalowy. Zawiera 19 niezbędnych narzędzi, schowanych w obudowie pokrytej powłoką DLC, która chroni przed zarysowaniami. Wśród narzędzi znajdziemy: kombinerki płaskie, kombinerki uniwersalne, standardowy przecinak do drutu (wymienny), przecinak do drutu twardego (wymienny), przyrząd do zdejmowania izolacji, ostrze nożowe częściowo ząbkowane, piła do drewna, młotek, szydło/rozwiertak z oczkiem, otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, Hex Bit Driver 1/4 cala, duże gniazdo na wymienne bity (wkrętaki) + 1 dwustronny bit, płaski klucz uniwersalny do nakrętek 1/4 cala, karabińczyk, płaski klucz uniwersalny do nakrętek 3/16 cala, gwizdek ratowniczy, krzesiwo i diamentową ostrzałkę. Czego chcieć więcej na wypad w dzicz? Kompaktowości, a w niej długość po złożeniu: 114mm oraz waga 212g.

Jeśli szukasz czegoś tańszego, sprawdź nasze rankingi multitooli do 50 zł, multitooli do 100 zł oraz multitooli do 500 zł.

3 KOMENTARZE

  1. […] Multitoole kosztują od 20 do 1000 złotych, to bardzo szeroki rozstrzał cenowy. Dlatego też warto zdecydować: ile możemy wydać na multitoola? Wiadomo, że multitool do 50 zł nie posłuży nam tak długo jak multitool do 500 zł. Jednak jeśli będziemy używać go sporadycznie i ma być jedynie zabezpieczeniem „na kiedyś” to równie dobrze możemy się zdecydować na zwykły multitool do 100zł. Szukając jednak sprzętu dla profesjonalistów warto przejrzeć ofertę multitooli do 1000 zł. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here