Na zdjęciu męska dłoń trzyma multitool niewielkich rozmiarów. W tle rzeka i las.
Photo by Carter Yocham on Unsplash

Szukając idealnego multitoola na co dzień zastanawiasz się ile warto na niego wydać i czy multitool do 50 zł nie będzie porażką? Może tak być. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują masę takich narzędzi, którym większość z nas na pierwszy rzut oka nie zaufa. Jednakże część z nich, jest całkiem niezła. Dlatego dziś przedstawimy ranking multitooli do 50 zł, które mogą was zainteresować.

Czym jest multitool?

Multitool to narzędzie wielofunkcyjne, którego budowa oparta jest przeważnie na kombinerkach, czasem na nożyczkach. Różni się on od scyzoryka tym, że poszczególne elementy chowane są w rączkach kombinerek. Można też wysunąć wiele narzędzi na raz, ponieważ poruszają się w różnych płaszczyznach. Więcej o multitoolach przeczytacie w artykule: „Jaki multitool wybrać na co dzień?”.

Jaki multitool wybrać? Na zdjęciu duży multitool leżący na belkach, rozłożony pokazowo.
Photo by Alan Findlay on Unsplash

Multitool do 50 zł – ranking najpopularniejszych

Wybierając multitool do 50 zł nie będzie dużego wyboru. Możemy oczywiście zdecydować się na kartę survivalową lub multitool breloczek. Będą to narzędzia, które są małe i zawsze pod ręką. Jednak poszukując już normalnego multitoola opartego o kombinerki, możemy mieć problem. Dlatego też zebraliśmy najpopularniejsze multitoole do 50 zł w jednym miejscu.

NeoTools 11 EL01-028

NeoTools to firma, która zajmuje się produkowaniem narzędzi warsztatowych. Ciekawą opcją jest zatem ich Multitool 11 EL01-028, jest to przyjemny dodatek do pozostałej serii ich narzędzi. Co ważne cena w okolicach 50 zł dotyczy ceny w sklepach internetowych, w sklepach stacjonarnych dochodzi ona do 80zł. Pomimo to wszystko trafia do kategorii do 50 zł, ponieważ za tyle można do już kupić. Jedenaście w nazwie oznacza ilość narzędzi, które zawiera multitool. W tym: szczypce, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, wkrętak PH2, mały wkrętak płaski, duży wkrętak płaski, ostrze płaskie, ostrze z zębami, piła do drewna, pilnik, wypychacz do haczyków (dla wędkarzy). Całość można schować w nylonowym, odpornym etui. Waga: 290g, długość 10cm (po złożeniu), 15cm (po rozłożeniu). Przeznaczenie podane przez producenta: uniwersalne. Gwarancja, którą oferuje producent wynosi 24 miesiące.

Ganzo2019S

Ganzo/Firebirg to firma pochodząca co prawda z Chin, ale produkująca sprzęt wysokiej jakości w niskich cenach. Wśród ich oferty znaleźć można wiele różnych multitooli, które spełnią nasze oczekiwania. Ganzo2019S to najmniejszy z oferowanych przez nich sprzętów. Posiada on zaledwie 9 różnych narzędzi: kombinerki, otwieracz do butelek, ostrze gładkie, ostrze ząbkowane, pilnik, przebijak, przecinak do drutu, śrubokręt krzyżakowy i płaski. Świetnie sprawdza się jako narzędzie uniwersalne. Długość 110mm, po złożeniu 75 mm. Gwarancja, którą otrzymamy wynosi 12 miesięcy.

Ganzo G104-S

Ganzo G104-S to nieco większy brat 2019-stki. Zawiera 10 różnych narzędzi: kombinerki, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, ostrze gładkie, ostrze ząbkowane, pilnik, szydło, przecinak do drutu, śrubokręt płaski szeroki, a także śrubokręt płaski wąski. Wykonany z aluminiom, w sprzedaży ze specjalnym dopasowanym etui wykonanym z cordury. Mimo iż zawiera on więcej narzędzi niż omówiony wcześniej 2019S, to posiada takie same wymiary jak jego mniejszy odpowiednik, czyli długość 110mm a po złożeniu 75. Przeznaczenie, o którym mówi producent: EDC. G104-S objęty jest także 12 miesiącami gwarancji.

Ganzo G2016P

To największy z rodziny multitooli Ganzo. Posiada aż 13 różnych narzędzi: baza do bitów, kombinerki, otwieracz do butelek, ostrze gładkie, ostrze ząbkowane, pilnik, przebijak, przecinak do drutu, śrubokręt płaski oraz zestaw 9 bitów, w tym: 3 bity imbusowe, 3 bity krzyżakowe i 3 bity płaskie. Po rozłożeniu otrzymujemy narzędzie, które będzie miało 165 mm (105 mm po złożeniu) dlugości. Producent określa go jako narzędzie uniwersalne/survivalowe, na które daje 12 miesięcy gwarancji od zakupu.

Jaki multitool do 50 zł? na zdjęciu multitool położony na wędce w otoczeniu kamieni.

True Utility ClipMulti TU196

True Utility to brytyjska firma, która produkuje sprzęt EDC i narzędzia. Natomiast ClipMulti TU196 to najmniejszy z oferowanych przez nich multitooli do 50 zł. Posiada zaledwie 8 narzędzi, w tym: karabińczyk, otwieracz do butelek, ostrze małe, pilnik, przecinak do drutu, kombinerki sprężynująca, śrubokręt krzyżakowy i płaski. Całość schowana w okładzinie z aluminium, sprzedawana w specjalnym plastikowym pudełku. Lekki, wytrzymały i łatwy w transporcie. Określany typem narzędzia EDC. Producent udziela na niego również 24 miesięcznej gwarancji.

True Utility MiniMulti TU195

Większy brat Clipa, zawiera aż 12 różnych narzędzi: nożyczki, otwieracz do butelek, ostrze gładkie, pilnik, piła do drewna, przecinak do drutu, sprężynujące kombinerki, śrubokręt krzyżakowy i płaski, śrubokręt płaski wąski, śrubokręt 3 mm i śrubokręt 6,5 mm. Całość schowana w wytrzymałej stalowej obudowie. Długość całkowita po rozłożeniu – 76 mm. Idealny jako sprzęt EDC/survivalowy. Na niego, tak jak i na inne produkty tego producenta, też otrzymamy 24 miesiące gwarancji.

Nie znalazłeś nic dla siebie? Spojrzyj na multitoole do 100 zł, multitoole do 500 zł oraz multitoole do 1000 zł.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here