Styl boho może wydawać się jaskrawy na pierwszy rzut oka, ale jest to bardzo dokładnie zaplanowany styl.
Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

Dekoracje i styl boho są dla tych, którzy chcą, aby ich domy były pełne życia, kultury i interesujących przedmiotów, aby cały świat mógł je zobaczyć. Ta estetyka rzuca się w oczy w obliczu nowoczesnej wrażliwości i obejmuje beztroskę, odprężenie i niezwykłość. Pokoje Boho mają zwykle pewne podobieństwa, ponieważ zawsze są eklektyczne i mają podobne cechy, chociaż żadne dwa pokoje nigdy nie są całkowicie podobne. Boho jest inspirowane przez ludzi, którzy wybierają niekonwencjonalne życie, takich jak ciągli podróżnicy, aktorzy i pisarze. Styl boho odzwierciedla to życie, łącząc przedmioty, kolory i wzory z wielu obszarów świata. Jeśli szukasz stylu, który naprawdę możesz stworzyć na swój własny sposób, Boho może być dla ciebie.

Boho to kolory, przestrzeń i intensywne dodatki.
Photo by Andrea Davis on Unsplash

Styl boho i mnóstwo kolorów

Chociaż nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o zdobienia w stylu boho, powszechne są ciepłe kolory ziemi, podobnie jak metale i odcienie kamieni szlachetnych. Pomyśl o głębokich brązach, zieleniach i szarościach, aby uzyskać kolory podstawowe, a następnie dodaj do nich nasycony fiolet, ognistą pomarańczę i elektryczny błękit. Łączenie i nakładanie kolorów sprawia, że ​​ten styl jest wyjątkowy. Możesz mieszać wzory i tekstury i nie bój się używać stylów, które niekoniecznie pasowałyby do siebie w konwencjonalny sposób. Użyj barwionych tkanin i wzorów z całego świata – takich jak Ikat z Kambodży lub Suzani z Azji Środkowej – aby nadać przestrzeni poczucie zabawy i egzotyki. Spróbuj powiesić gobeliny i dywaniki na ścianach obok zdjęć i dzieł sztuki. Jeśli wydaje się to trochę za dużo, pamiętaj, że podczas gdy nasycony kolor jest kluczem do stylu bohemy, biel może być tłem dla bogatszych tonów. Użyj koloru białego, aby strategicznie wprowadzić niewielką przestrzeń wizualną do równania.

Materiały dekoracyjne

W przeciwieństwie do stylu minimalistycznego, nowoczesnego i eleganckiego Boho opiera się na filozofii „więcej znaczy więcej”. Kluczem do stosowania materiałów dekoracyjnych w pokoju Boho jest mieszanie i dopasowywanie. Naturalne, podstawowe materiały, takie jak płótno i sizal, można łączyć z jedwabiem i szenilem. Materiały powinny wyglądać na lekko zużyte – nieuszkodzone, ale też nie błyszczące i nowe. Frędzle, szydełka i makrama są obfite – poduszki, zasłony i dywaniki tworzą przytulne, inspirowane światem miejsce spotkań. Zadaszenia nad łóżkami i salonami to charakterystyczne ozdoby Boho.

Meble w stylu boho

Mebli w stylu boho nie dostaniesz od tak w sklepie. Te pokoje są zwykle wypełnione meblami zebranymi z biegiem czasu, więc przedmioty używane i zabytkowe są tutaj na czasie. Każdy mebel powinien być wyjątkowy i opowiadać historię. Baw się dobrze, odkrywając lokalne sklepy vintage i wybieraj każdy egzemplarz indywidualnie. Jeśli to kochasz, będzie ci ten styl pasować. Zarówno ty, jak i twoi goście poczujecie klimat boho dzięki pluszowym krzesłom i kanapom w nasyconych kolorach. Rozrzucone dywaniki lub miękkie poduszki podłogowe stworzą przyjemną atmosferę siedzenia na podłodze. A ponieważ pokój Boho powinien dawać wrażenie „usiądź i zostań chwilę”, meble opływowe lub z prostym oparciem nie będą tu pasować. Wybierz wygodne, odprężające elementy, takie jak szezlongi, leżanki lub krzesła motylkowe.

Oświetlenie i akcesoria

Nastrojowe, dyskretne oświetlenie ujednolici twój pokój Boho i dopełni spokojną i przytulną atmosferę. Zamiast lamp sufitowych udekoruj wieloma lampionami, świecami oraz lampami podłogowymi i stołowymi. Dzisiejsze globalne rynki projektowe ułatwiają znalezienie różnorodnych kształtów i stylów – idealnych do łączenia i dopasowywania.

Styl boho kocha kwiaty

Uwzględnianie świata przyrody ma kluczowe znaczenie dla tego stylu, więc ożyw swój pokój paprociami i wiszącymi roślinami. Nie tylko dodają one energii pomieszczeniu, ale także poprawiają jakość powietrza, więc im więcej, tym weselej. Lilie filodendronowe i pokojowe są bardzo wyrozumiałe i wytrzymują różne poziomy światła i temperatury. Lub rozważ sukulenty – szeroko dostępne w wielu kolorach i teksturach – które są świetne dla osób z nieznajomością roślin. Te przyciągające wzrok rośliny potrzebują niewiele więcej niż słonecznego miejsca i sporadycznego podlewania.

Mieszkanie w stylu boho
Photo by Andrea Davis on Unsplash

Dodaj coś od siebie

Na koniec połącz swój pokój Boho z rodzinnymi pamiątkami, ręcznie robionymi przedmiotami i przedmiotami z podróży. Akcesoria powinny być osobiste, więc prezentuj to, co kochasz: gobeliny, stare butelki, mapy lub niedopasowaną porcelanę. I pamiętaj, że chociaż styl bohemy jest eklektyczny, nadal może być szykowny i efektowny. Nie bój się wypróbować ozdobnego żyrandola lub masywnego lustra w złotej ramie. Jedyną zasadą jest to, że każdy przedmiot w pokoju powinien zawierać coś o tobie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here