Różne style wystroju wnętrz mają własne cechy charakterystyczne, tak samo jak ten salon otwarty na kuchnię. Pełen jest ciepła i przedstawia klasyczny styl kolonialny.
Obraz kirkandmimi z Pixabay

Nowoczesny, industrialny, skandynawski… lista jest długa, a ty nadal nie wiesz jakie są style wystroju wnętrz? Mnogość unikalnych stylów projektowania sprawia, że ​​rozszyfrowanie, który styl będzie dla ciebie najlepszy, może być zniechęcające. Dlatego też warto poznać podstawowe style wystroju wnętrz, które są obecnie modne, by zdecydować co jest idealne dla nas.

Jakie są najpopularniejsze style wystroju wnętrz?

Na świecie istnieje ponad setka różnych wystrojów wnętrz. Od kolonialnego, przez prowansalski i skandynawski, aż po boho i wystroje dalekiego wschodu. Na to nakładają się wystroje nowoczesne i minimalistyczne. Jakie są jednak najpopularniejsze? W ostatnich latach na popularności zyskał zdecydowanie minimalizm, dlatego też do ogólnego użytku weszły style wystroju wnętrz takie jak: nowoczesny, minimalistyczny, industrialny czy skandynawski.

Style wystroju wnętrz: nowoczesny

Styl nowoczesny to szerokie pojęcie projektowe, które zwykle odnosi się do domu o czystych, wyrazistych liniach. Prostej palecie kolorów oraz zastosowaniu materiałów, które mogą obejmować metal, szkło i stal. Nowoczesny design zakłada prostotę w każdym elemencie, także w meblach. Słowo, które jest powszechnie używane do opisania nowoczesnego stylu brzmi „elegancki”. Nowoczesny styl wystroju wnętrz nie zawiera zbytniego bałaganu ani akcesoriów.

Minilalizm charakteryzuje się prostotą zarówno na ścianach, jak i w meblach. NA zdjęciu minimalistyczna sypialnia w kolorach szarości - łóżko bez zagłówków oraz małe szafki nocne.
Obraz PIRO4D z Pixabay

Style wystroju wnętrz: minimalizm

Ta minimalistyczna koncepcja jest popularna w Australii. Przyjmuje pojęcia nowoczesnego designu i jeszcze bardziej je upraszcza. Palety kolorów są neutralne i jasne. Meble są proste i opływowe, a w dodatkach lub wystroju nie ma nic przesadnego ani ekstrawaganckiego. Ostatecznie minimalizm definiuje poczucie funkcjonalności i ultra-czyste linie.

Style wystroju wnętrz: industrialny

Styl industrialny, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspirację z magazynu lub miejskiego loftu. Wiele elementów ma wrażenie niedokończonej surowości i nierzadko można zobaczyć odsłoniętą cegłę, przewody i drewno. Ikonicznym domem z motywem wzornictwa przemysłowego byłby odnowiony loft z dawnego budynku przemysłowego. Jeśli chcesz zobaczyć mieszkanie industrialne pomyśl o wysokich sufitach, starym drewnie i wiszących metalowych oprawach oświetleniowych z nielicznymi funkcjonalnymi meblami. Możliwe, że na ścianach pojawią się jedno lub dwa dzieła sztuki abstrakcyjnej lub fotografie, które dodadzą odrobinę koloru do neutralnego schematu kolorów pochodzącego z podstawowych materiałów, takich jak drewno i metale.

Style wystroju wnętrz: skandynawski

Design ten oddaje hołd prostocie życia w krajach skandynawskich. Skandynawskie wzornictwo mebli często wydaje się dziełem sztuki, chociaż jest proste i delikatne. Meble charakteryzują się prostotą, ale jednocześnie dzięki rzeźbieniom stają się małymi dziełami sztuki. Inne wspólne cechy stylu Scandi, to całkowicie biała paleta kolorów i zastosowanie naturalnych elementów, takich jak drewno, jasne tworzywa sztuczne, emaliowane aluminium, stal i szerokie deski. Jeśli pojawiają się kolorowe plamy, często jest to efekt wykorzystania dzieł sztuki, narzut z naturalnego włókna lub futra. Przestronne, naturalne oświetlenie, mniej akcesoriów i funkcjonalne meble charakteryzują skandynawskie projekty.

Style wystroju wnętrz: boho

Boho to popularny styl projektowania domu i mody. Odzwierciedla beztroski styl życia z małymi zasadami i podążanie za pragnieniami serca. Domy w stylu boho mogą posiadać zabytkowe meble i oprawy oświetleniowe, tekstylia i dywany inspirowane światem, wystawy kolekcji oraz przedmioty znalezione w bardzo różnych źródłach, w tym na pchlim targu i podczas podróży. Często spotykane są poduszki podłogowe i wygodne miejsca do siedzenia, łączące styl bohemy. Ten eklektyczny styl może zawierać ultra-glamowy żyrandol w połączeniu z dobrze znoszonym dywanem, krzesłem z połowy wieku i dżunglą z kwiatów doniczkowych.

Mieszanina stylu rustykalnego i boho, proste wnętrze wypełnione antykami i niby przypadkowymi meblami.
Obraz Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Style wystroju wnętrz: rustykalny

Design ten czerpie z naturalnych inspiracji, wykorzystując surowe i często niedokończone elementy, w tym drewno i kamień. Rustykalny projekt może obejmować akcesoria z zewnątrz z ciepłem emanującym z projektu i detali architektonicznych, które mogą obejmować takie elementy, jak sklepione sufity ozdobione drewnianymi belkami lub odzyskane drewniane podłogi. Wiele projektów łączy teraz rustykalny design z bardziej nowoczesnymi meblami i dodatkami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here